Jump to content

Dugotrajna imovina


Amateri

Preporučene objave

Poštovani prijatelji.

Tražim po forumu, ali ne mogu naći postoji li primjer Zapisnika (Odluke) o davanju sredstava obrtu kao dogotrajnu imovinu?

Ili bolje da pojanim na primjeru.

 

Za obavljanje mog obrta potreban je kompjuter, laptop, i slična oprema.

Kopjuter sam kupio prije otvaranja obrta, ali radim na njemu za potrebe obrta (tj. osnovni radni alat mi je), laptop sam kupio preko R-1, za obrt.

 

Sada pri predaju prijave poreza traže me zapisnik da sam svoj komjuret i laptop ustupio (dao) obrtu kao dugotrajnu imovinu inače ih ne mogu staviti na popis digotrajne imovine, a samo tim i prikazati amortizaciju.

 

Ako netko zna gdje naći ili ima "šprancu" takvog zapisnika bio bih zahvalan ako mi pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ime i prezime obrtnika

OIB obrtnika

Adresa obrta

 

Zapisnik o ulaganju informatičke opreme u obrt

 

Na temelju čl.32., st.7. i 10. te čl.33. Pravilnika o porezu na dohodak (Narodne novine br.54/01), ime i prezime-vlasnik obrta "Naziv obrta" ulaže u obrt sljedeću informatičku opremu:(navedete koju) u svrhu obavljanja registrirane djelatnosti.

 

Vrijednost opreme je sljedeća:

-kompjuter...

-laptop...

 

Mjesto,datum.

 

Vrijednost privatne opreme koju ulažete u obrt je uporediva tržišna vrijednost što znači da upisujete cijenu po kojoj ste nabavili (cijena nove nabave).

 

Ovisno o tome s kojim datumom napravite Zapisnik o ulaganju, ovisi i vrijeme u kojemu možete amortizirati imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra je napisao:

Ime i prezime obrtnika

OIB obrtnika

Adresa obrta

 

Zapisnik o ulaganju informatičke opreme u obrt

 

Na temelju čl.32., st.7. i 10. te čl.33. Pravilnika o porezu na dohodak (Narodne novine br.54/01), ime i prezime-vlasnik obrta "Naziv obrta" ulaže u obrt sljedeću informatičku opremu:(navedete koju) u svrhu obavljanja registrirane djelatnosti.

 

Vrijednost opreme je sljedeća:

-kompjuter...

-laptop...

 

Mjesto,datum.

 

Vrijednost privatne opreme koju ulažete u obrt je uporediva tržišna vrijednost što znači da upisujete cijenu po kojoj ste nabavili (cijena nove nabave).

 

Ovisno o tome s kojim datumom napravite Zapisnik o ulaganju, ovisi i vrijeme u kojemu možete amortizirati

 

imovinu.

 

zapisnik 15 04 2009 isto tako i kupljen za 3600 kn te obrt otvoren punih 6-mj.može li primjer obračuna. bio bi jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obračun amortizacije započinje prvog dana u mjesecu koji slijedi iza mjeseca u kojemu je DI stavljena u uporabu.

 

Primjer:

Zapisnikom unešen u obrt privatni kompjuter kupljen za 3.600,00 kn (vrijednost nove nabave ista,amortizacijska stopa za računala i računalnu stopu 50%).

 

Svota amortizacije je vrijednost računala pomnožena sa stopom,podjeljena sa 12 mjeseci u godini i pomnožena sa brojem mjeseci uporabe računala u obrtu.

 

Svota amortizacije= 3.600,00 kn x 50% : 12 mjeseci x 6 mjeseci = 900,00 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija