Jump to content

članak 71 - utvrđivanje vrijednosti ostavine


Ines225

Preporučene objave

Utvrđiva­­nje vrijednosti ostavine

 

Članak 71.

 

Najprije treba popisati i procijeniti sva dobra koja je ostavite­­lj imao u času smrti, računajući tu i sve ono čime je raspolagao oporukom, kao i sve ­­nje­gove tražbine, pa i one koje ima prema nekom nas­­ljedniku, osim tražbina koje su očito nenaplative.

 

2. Od utvrđene vrijednosti dobara koja je ostavite­­lj imao u času smrti odbija se iznos ostavite­­ljevih dugova, iznos troškova popisa i procjene ostavine i troškova pokopa ostavite­­lja.

 

3. Tako dobivenom ostatku pribraja se vrijednost svih darova koje je ostavite­­lj učinio na bilo koji način nekom zakonskom nas­­ljedniku bez obzira nas­­ljeđuje li ostavite­­lja, pa i darova uči­­njenih nas­­ljednicima koji se odriču nas­­ljedstva, kao i onih darova za koje je ostavite­­lj naredio da se ne uračunaju nas­­ljedniku u ­­nje­gov nas­­ljedni dio.

 

 

 

ZNAČI AKO SI NA SVOJ TROŠAK POKOPAO POKOJNIKA I TO ODBIJEŠ OD VRIJEDNOSTI IMOVINE???

NPR JA SAM POKOPALA POKOJNIKA A NASLJEDNIK SAM...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija