Jump to content

pomoć


PKON10

Preporučene objave

Imam status branitelja. U ratu sam bio tek od 5.8.1995. u istočnoj slavoniji. Bio sam na prvoj crti obrane ali tada u to vrijeme nije bilo ratnih djelovanja, dakle nije bilo pucanja. Imam 34 godine, još sam pripadnik hrvatske vojske dvo. Od prošle godine imam problema sa živcima, pio sam svakakve lijekove Misar,Normabel,Calixta,Coaxil itd. Psihijatar mi je preporučio bolničko liječenje, ali ja sam to odbio jer se bojim da ću izgubiti posao. Moje zdravstveno stanje nije poboljšano, dijagnoza F41. Dali je to Ptsp ili nešto drugo neznam. Molim pomozite i recite šta da radim? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PKON10 je napisao:

, dijagnoza F41. Dali je to Ptsp ili nešto drugo neznam. Molim pomozite i recite šta da radim? Hvala.

 

F41 Ostali anksiozni poremećaji

F41.0 Panični poremećaj (epizodna paroksizmalna anksioznost)

F41.1 Opći anksiozni poremećaj

 

Dakle po ovome vama nije dijagnosticiran ptsp F43.1

 

Što da radite to vam teško može tko odgovoriti , to najbolje znate vi sami. Najbolje se porazgovarajte i savjetujte sa svojim doktorom opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je situacija takva kakvom ste je vi prikazali predložio bih vam psihološko testiranje-privatno jer kako ste naveli ne bi išli na liječenje zbog posla.U sklopu liječenja bi vam to odradili,ali pošto to ne želite,onda privatno.Postupak se sastoji od nekoliko testova i razgovora kojim će psiholog procijeniti vašu situaciju i tada ćete biti načisto s tim.Vojska je takva kakva jest i sasvim je normalno da se vremenom javljaju kojekakve anksioznosti i psihičke smetnje,ali samo vam stručnjak poput psihologa ili psihijatra može odgovoriti na vaše pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje. Složio bih se s branko5 i predložio ti da odeš na psihološko testiranje, kako bi se vidjeli osobni profili. Inače 2000.g. kada se vršila revizija invalidnosti, tzv. Pančićeva revizija, osnovno je bilo podvrgnuti se psihološkom testiranju čiji su rezultatizavršili na odjelu psihologije Filozofskog fakulteta gdje je ekspertni tim analizirao testove i mogao ocijeniti dali se kod osobe nalaze znaci PTSP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5:

Ako je situacija takva kakvom ste je vi prikazali predložio bih vam psihološko testiranje-privatno....

 

Danas sam bio na vještačenju gdje mi je između ostalog rečeno:

Bilo koji papir od liječnika privatne prakse ne priznaje se.

Morate se obratiti regionalnom centru i tamo obaviti testiranje da bi bilo pravomoćno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija