Jump to content

Otrovala mi dijete,a već puštena kući


pikacu123

Preporučene objave

prekjučer...

susjeda nam se pokušala ubiti plinom,popila hrpu tableta,sve bilo s nama ok - malo se meni i sestri vrtilo,a kad je malac od mjesec dana zaspao nismo ga mogli probuditi...

dijete nam nije davalao znakove života - polila sam ga i sa vodom a on ništa- beživotan ko krpena lutka,rukice i nogice vise,kapci čvrsto zatvoreni...

bila hitna kod nas,odvezli na na Rebro...dok su oni došli malac se probudio,a oni me uvjeravali da je samo malo uspavan:mad:

u međuvremenu L je došao do sebe,a nju su pustili jučer doma i sad je moram gledati a najradije bi je golim rukama zadavila...

prijavila sam je sljedeće juto u pp i sad čekam poziv inspektora da vidimo što dalje...:eek::(

ljudi moji kakav strašan osjećaj - letiš po stanu s djetetom u rukama,vrištiš,plačeš... a on ništa... majko moja mila

i kako sad da ostanem dalje u ovom stanu kad je ona opet doma - bila u KB Dubrava na internoj i prebačena u Vrapče a oni su je pametni pustili kući :eek:

...a policija kao ne može ništa... sve je na odluci liječnika - pa halo dijete mi je umalo glavom platilo

šta da radim...pojma nemam...

da ga nisam išla obilaziti po noći jer mi se učinio neobično miran i tih ko zna jel bi sada bio s nama

:(

ima tko kakav savjet?

 

što da radim?na koji način se zaštiti od takve luđakinje i kako je to moguće da je odmah puštena kući?

molim vas za pomoć jer sam očajna i prestravljena jer ako je jednom nešto takvo pokušala može i opet...

hoće li biti kazneno gonjena,može li se ona u tom slučaju braniti neuračunljivošću?

kakve pravne korake mogu ja poduzeti?

da bude stvar još gora - kad smo ja i susjeda pokušale ustanoviti od kuda plin dolazi i kad smo pozvonile na vrata dotične njen "dečko" je otvorio i rekao da je to kod njih malo njemu iscurio plin... nije nas s NAMJEROM upozorio da se maknemo zbog koncentracije plina jer je htjeo zataškati što se zapravo dogodilo?

dali on može za to odgovarati jer je svjesno svojim zataškavanjem doveo u pitanje naše živote?

polcija nas je samo grubo odgurnula u stan kad su došli jer kao mi nemamo šta gurati tamo noseve da bi se u toku noći ovo dogodilo s djetetom - nisu nas ni pitali kako smo,niti su nam ponudili liječničku pomoć iako smo naglasile da nam se vrti (meni i sestri),niti su to uveli u zapisnik,niti su uzeli naše izjave gdje se vidi što je bilo,kako nas dotični godpodin otpilo s vrata iako je znao što se događa...

tko će tu i kako odgovarati?

molim vas za pomoć jer sam očajna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz Povijesti bolesti- ...

"konzultiran centar za otrovanja - učinak plina prestaje gotovo trenutno nakon prestanka izloženosti,bez posljedica. Obzirom da je dijete kratkotrajno bilo izloženo plinu (bilo u nosiljci na nižoj razini u stanu) moguće je da je obamrlost bila posljedica trovanja,no kako je po dolasku hitn pomoći, kao i kod nas u cjelosti urednog kliničkog statusa, uredne spontane motorike i raspoložen (podojen u 2 navrata) sa SO2 100%, dijete se otpušta kući u dobrom općem stanju..."

 

eto do dolaska hitne smo ga nekako uspjeli povratiti,no to nije bilo to iako su nas uvjeravali da je uspavan a on je i dalje bio mlohav,mlitav,odustan...

ma sama činjenica da se nagutao plina zbog nje mi tjera strah u kosti

što da ga nisam išla pogledati i da mi njie +bilo sumnjivo njegovo ponašanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ja bi podnio kaznenu prijavu za kazneno djelo:

 

Dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom

 

Članak 263.

 

(1) Tko požarom, poplavom, eksplozivom, otrovom ili otrovnim plinom, ionizirajućim zračenjem, motornom silom, električnom ili drugom energijom ili kakvom općeopasnom radnjom ili općeopasnim sredstvom izazove opasnost za život ili tijelo ljudi ili za imovinu većeg opsega,

 

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

 

 

otišao bi sa djetetom kod drugog doktora radi drugog mišljenja.

 

za dečka koji vas je prevario možda bi mogli podnjeti kaznenu prijavu za neprijavljivanje KD-a ili neznam????

 

 

a to što je ona bila neuračunljiva nije bitno.

a policija je u pravu, jer ako ju je doktor pustio onda tu nema posla za njih.

 

odite kod socijalnog radnika prijaviti susjedu, možda je poslovno nesposobna pa ima skrbnika ili neka soc. radnik vidi dali je može staviti u kakav tretman.

 

još nešto, možete je isključiti iz suvlasničke zajednice zgrade, ali privatnom tužbom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija