Jump to content

Plaćanje alimentacije tijekom nezaposlenosti


Barbie15

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje i molila bih odgovora pravnika.

Da li postoji zakonska obveza plaćanja alimentacije ukoliko onaj koji je dužan plaćati alimentaciju izgubi posao?

 

da li je po ponovnom zaposlenju dužan platiti zaostatke, ako da postoji li zakonom propisana kamata?

 

unaprijed hvala na odgovoru.

 

lp, :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Barbie15 je napisao:

Pozdrav,

 

Da li postoji zakonska obveza plaćanja alimentacije ukoliko onaj koji je dužan plaćati alimentaciju izgubi posao?

 

da li je po ponovnom zaposlenju dužan platiti zaostatke, ako da postoji li zakonom propisana kamata?

 

Osoba obveznik plaćanja alimentacije dužna je plaćati alimentaciju sukladno odluci suda.

U slučaju promjenjenih okolnosti, obveznik alimentacije može zatražiti promjenu odluke o visini alimentacije, a sud će donijeti odluku u skladu s novim okolnostima (ili odbiti prijedlog).

Na neplaćenu alimentaciju zaračunava se zatezna kamata.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

molim pravnika na odgovor,

 

 

rastavom braka sud je odlučio da moram plaćati 300,00kn alim.

ja sam plaćao puno više(750,00kn po djeteu),a sada kćer ima 17 god. ne pohađa školu 3 godine ,mama je skrbnik a kćer ima problema sa ovisnošću o drogama!bivša je podnijela tužbu i želi da joj plaćam 2000,00kn mjesečno alimentacije jer je bolesna itd...?Ja sam nezaposlen i nemam nekretnine i pokretnine-koja su moja prava,da li imam pravo na besplatnog odvjetnika(ona ga ima)i mogu li biti oslobođen plaćanja alimentacije???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

borisjura je napisao:

molim pravnika na odgovor,

 

 

rastavom braka sud je odlučio da moram plaćati 300,00kn alim.

ja sam plaćao puno više(750,00kn po djeteu),a sada kćer ima 17 god. ne pohađa školu 3 godine ,mama je skrbnik a kćer ima problema sa ovisnošću o drogama!bivša je podnijela tužbu i želi da joj plaćam 2000,00kn mjesečno alimentacije jer je bolesna itd...?Ja sam nezaposlen i nemam nekretnine i pokretnine-koja su moja prava,da li imam pravo na besplatnog odvjetnika(ona ga ima)i mogu li biti oslobođen plaćanja alimentacije???

 

300 kuna po djetetu je jako malo. I 750 kn ali je to stvar vašeg dogovora i sudske odluke.

Mislim da bi se vi više trebali brinuti oko svoje kćeri koja ima očigledno velikih problema i tu biste hitno morali nešto poduzeti.

Meni ovo (nemojte se ljutiti) zvući kao da se samo kao nezaposlena osoba borite da ne plaćate alimentaciju a gdje je tu dijete koje ima problema sa ovisnošću??

Što ste tu poduzeli??

I ne, ne možete biti oslobođeni plaćanja alimentacije.

Ako ste trenutno nezaposleni iznos može biti umanjen ali ako ste psihofizički zdravi što prije nađite posao bilo kakav jer tu oprosta nema. Djeca su djeca. Nisu samovoljno došla na svijet.

Da, imate pravo na besplatnog odvjetnika.

Ali prvo što trebate napraviti je ono što se svakom roditelju nameće kao prvo i osnovno- pobrinuti se za vlastito dijete.

Vi ste cijelo ovo vrijeme dopustili da ona tri godine ne ide u školu??

Žalosno.

Jako žalosno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da ne komentirate što je žalosno jer niste upoznati sa mnom i mojim problemima!

Dijete živi sa majkom kojoj je jedini odgovor na moje primjedbe,molbe,preklinjanja kaže ovako"JA JE ODGAJAM PREMA TOME ZNAM ŠTO JE NAJBOLJE ZA MOJE DIJETE"

Ima toga dosta ali nije ni vrijeme ni mjesto o mojoj privatnosti komentirati!Nisam bio duže vrijeme u radnom odnosu pa sam svejedno bez pogovora plaćao 1500,00kn alimentacije plus sve druge potrebe djeteta.Sada je moja bivša žena počela pretjerivati sa svojim zahtjavima i sa odgojem moje mlađe kćerke!Ne želi prihvatiti nikakve savjete od mene kao oca ali kad cura njoj pobjegne u inozemstvo onda me zove "POMAGAJ".Odgajanje djece je kompleksan pojam,najljepši ali najteži posao na svijetu.Zato mislim da i otac i majka trebaju u potpunosti sudjelovati a ne samo majka dok ne dođe do teških problema odbijati pomoć a onda svaliti sve na tatu!A njezin odgoj je donio ono što je moje dijete sada....Ja se za svoju djecu brinem uvijek radio ili ne radio a Vas sam zamolio za pravni savjet a ne za komentare!!!!

Pitajte druge majke kakva iskustva imaju sa alimentacijama i koliko plaćaju!!!!

HVALA,POZDRAV SVIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oslobođeni uzdržavanja djeteta ne možete biti (još uvijek). 300kn je za bar 150kn manje od najmanje moguće varijante i za najmlađu dobnu skupinu (do 7g) uz okolnost kad se uzdržava više djece.

 

Vašem djetetu majka nije imenovana skrbnikom.

Ukoliko ste smatrali i uviđali da je majčin udio u odgoju djeteta nedostatan i rezultira pogubnim navikama/ ponašanjima i stavovima (ovisnost o drogama koju spominjete, nenastavak školovanja nakon osnovne škole) mogli ste zatražiti izmjenu odluke s kojim će roditeljem dijete živjeti. Možete još uvijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija