Jump to content

Rjesenje ostavinske rasprave


markokugla

Preporučene objave

Platio sam i uzeo Rjesenje ostavinske rasprave.

Vidim da Rjesenje nema potpis i pecat biljeznika vec samo pecat i potpis biljeznickog prisjednika.

Receno mi je da:

- Rjesenje postaje pravomocno odmah ako se odreknem prava na prigovor (nisam se odrekao prigovora)

- da bi postalo pravomocno moram ponovo doci da mi biljeznik stavi pecat (a mogu po njega doci i prije isteka roka od osam dana za prigovor)

 

Da li je u redu da sam dobio ovakvo Rjesenje, te da se moram vracati po pecat da bi ono postalo pravomocno?

Da li moj brat (dobio je Rjesenje postom) koji se odrekao nasljedstva ima pravo na prigovor?

Kada uopce Rjesenje postaje pravomocno?

Pravi li biljeznik budalu od mene!? :glavomozid:

Jer sam tek sada uocio da nema pecat i potpis biljeznika, a uredno sam platio trosak i dobio potvrdu.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javni bilježnik odlučuje u ostavinskom postupku u prvom stupnju. Donio je prvostupanjsko rješenje i naravno da to ima pravo naplatiti.

 

Rješenje za koje postoji redovni pravni lijek (prigovor, žalba) - a takvo je svako prvostupanjsko rješenje - postaje pravomoćno kad prestane mogućnost podnošenja tog pravnog lijeka.

 

Ta mogućnost prestaje ili izjavom da se odričete prigovora/žalbe ili po isteku rokova za pravni lijek.

 

Rokovi se računaju od dana dostave rješenja za svaku stranku posebno.

 

Pravo na prigovor ima svaka stranka koja je učestvovala ili barem imala pravo učestvovati u postupku. Hoće li ga iskoristiti ili neće, njezina je stvar.

 

Moram priznati da mi nije jasno što vas zapravo zbunjuje. Sami navodite da se niste odrekli prava na prigovor, a htjeli biste da je bilježnik donio rješenje koje je odmah pravomoćno :-o Kako izvesti da rješenje istovremeno i bude i ne bude pravomoćno??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija