Jump to content

non bis in idem


franjo00136

Preporučene objave

molim vas za pomoč,ukratko:prekršajno sam prijavljen i pravomočno osudjen za nedopušteno držanje oružja i exp.sredstava.kazna je 30 dane zatvora tj,godinu uvjetno.Da bi prije 10 dana dobio od suda dopis da se 23.3.moram pojavit na sudu jer je ODO protiv mene podnjelo optužni prijedlog za isto djelo za koje sam več pravomočno optužen.Pošto nemam novaca za odvjetnika a smatram da je ovom optužnicom prekršeno pravilo non bis in idem pitam vas što mi je činiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

franjo00136 je napisao:

smatram da je ovom optužnicom prekršeno pravilo non bis in idem pitam vas što mi je činiti

 

ponijet će te pravomoćno rješenje prekršajnog suda sa sobom na gl. raspravu i predočiti sudu.

izrečena kazna će vam se uračunati u sankciju u kaznenom postupku, sve sukladno čl. 63. st.2. KZ-a.

 

imate ovdje i jedan link vezano za pravilo non bis in idem, pa si pročitajte:

 

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Ustav/C12570D30061CE53C1257482003F7A74?OpenDocument

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svezi navedenog iznosim još neke činjenice koje bi mogli preispitati.Dali policija smije istovremeno slati zahtjev za pokretanje postupka na prekršajni i opčinski sud ako se radi o istoj stvari.Malo sam pročitao slučaj Maresti protiv RH gdje kaže da ja sankcija u prekršajnom postupku zapravo kaznena sankcija isto kao i u mom slučaju dokazi su isti,djelo je isto,presuda je 30 dana zatvora tj.godinu uvjetno.a ODO traži za isto djelo godinu i 3mj zatvora tj,uvjetno na dvije.i onda nek mi neko kaze da to nije isto !!?? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o slučaju "Maresti" bila je raspravana savjetovanju eminentnih sudaca prekršajnih i inih sudova u Republici Hrvatskoj koji se održao u organizaciji Udruženja za kaznene znanosti i praksu.

Uglavnom svih je iznenadila preduda Suda za ljudska prava u Strazburu pogotovo što je za dvije slične stvari presudio različito.

Bilo je tu različitih mišljenja pa do zaključka da je Sud u Strazburu pogriješio (Ivo Josipović).

Vezano uz to donešen je zaključak "

10. Otkloniti postojeće nedostatke u primjeni zakona od strane ovlaštenih tužitelja, sudova i drugih tijela koja vode prekršajni postupak radi izbjegavanja konsekutivnog vođenja prekršajnog i kaznenog postupka i dvostrukog kažnjavanja za kažnjivo djelo koje se temelji na identičnim ili bitno istim činjenicama (ne bis in idem)."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija