Jump to content

odredeno-neodredeno-biro


bodulka

Preporučene objave

poštovanje!

 

nedavno sam prekinula radni odnos(zbog smanjenja obujma posla)

prvih 6 mjeseci bila sam prijavljena na određeno a nakon toga 6 mj. na neodređeno.

knjigovođa firme mi je dao ugovor o radu za prvih 6 mj . i rekao da se novi ugovor za drugih 6 mj. ne mora ispunjavati jer se smatra da se produzio iako mi nista nije jasno?

sada se spremam prijaviti na "biro" pa me zanima da li cu moci i da li cu imati pravo na naknadu.

imam ravno 12 mj. neprekidnog rada u toj firmi a u firmi prije 7 godina ali od jedne do druge firme imam prekid od dva mjeseca dana.

 

hvala svima na odvojenom vremenu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste vi dali otkaz nećete imati pravo na nikakvu naknadu za vrijeme nezaposlenosti.

 

Što se tiče prelaska ugovora o radu na određeno vrijeme u ugovor o radu na neodređeno vrijeme, čl 10. stavak 5. ZOR propisuje da radnik koji nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme. Čini mi se da je to bio vaš slučaj.

 

Više o pravu na naknadu i uvjetima po kojima se ista može ostvariti imate na http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3965

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orhideja,

vidjeli smo prije 29.01 na našoj stranici kako je jedan naš član pegula imao probleme sa tom odredbom čl.10 ZOR-a na Ustavnom sudu pa je iako je situacija bila slična kao kod bodulke ostao bez posla i sad ide na Europski sud za ljudska prava (bodulka pročitaj postove pegule).

Zato:

bodulka tražiti poslodavca ugovor na NEODREĐENO vrijeme. Kaj je ziher je ziher. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija