Jump to content

Nasljedjivanje


crni777

Preporučene objave

Postovanje

 

Moje je ima Zdravko Komlenac radim u Kras d.d.Prije 6 mjeseci mi je nakon teske bolesti umrla majka!!! Moja majka je imala kredit od 90000kn te je bila duzna po tekucem racunu cca 7000kn!!Moja placa u krasu je 5000 i imama kredit od 1600 kn u volksbanci!!!Mama je umrla 19.7.2009 rijesenje o nasljedivanju sam dobio 8.12.2009.Javni biljeznik je utvrdio da se ostavinska imovina sastoji od 2 racuna na kojima je jedan kredit cca90000kn i tekuci racu cca7000kn te se nasljednikom imenujem ja!!!Naravno ja sam dosao u banku i rekao sta je na snazi i oni su mi rekli vi morate vratiti mamin dug pokusajte rijesti to!!!2.8.2009 usparam 2800kn i

stavljam na racun i dogovorim sa referntom za kredite da cu dalje stavljati koliko mogu da se vidi dobra volja da me nece dirati !!!Medjutim da 12 dana pbz salje u kras dopis da mi se optereti placa za neki iznos!!!Mene je pozvla gospodja pravnica i rekla sljedece sad citiram

Prvenstveno napominjeno da temeljem odredaba zakona o nasljedjivanju NASLJEDNIK ODGOVARA ZA DUGOVE OSTAVIOCEVE DO VISINE VISINE VRIJEDNOSTI NASLIJEDJENE IMOVINE.Samo rijesenje o nasljedjivanju koje je dostavljenoo nije ovrsna isprava temeljem koje bi kras kao nasljednikov poslodavac bio duzan postupati!!!Osim toga rijesenje je nepreciznojer proizlazi da novcani iznosi u neutvrdjenoj visini na racunima brxxxxxxxx i br xxxxxxxx ko privr.banke koji se navode kao nasljedjena imovina ,u stvari predstavljaju dugove pok.Kate Komlenac temeljem ugovora o kreditima,a ne novcana srestva , pa proizlazida novcane naslijedjene imovinepo racunima u stvari niti nema, pa dakle niti obveze nasljednika za ostviooceve dugove!U tom smislu ce javni biljeznik na zashtjev nasljednika izvrsiti dopunu rijesenja o nasljedjivanju.Zbog naprijed navedenog naplatu vaseg potrazivanja mozete pokusati sudskim putem tuzbomn protiv nasljednika!Napominjemo da radniku KOMLENAC ZDRAVKU vec plijenimo placu u maksimalno iznosu sukladno odredbama ovrsnog zakona temeljem obveza po kreditu kod volksbanke a koja ce pljenidba trajati buducih 5g!!Eto to je ovako bilo medjutim danas me zovu iz pbz da platim cca 3000 kn ili sljedi tuzba!!!Moja situacija je sljedeca zivim sam imam 39 g placa mi je 5000kn -1600kn kod volksbanke ,preostalim iznosom se snalazim .Ja neznam da oni mene utuze i dobiju sud pa kaj ja njima mogu davat ionak mi je premalo za zivot od kad me je majka napustila !!Neznam ni sam kaj da radim jedino da idem u zatvor !!!

 

lijepi pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šteta što ste se prihvatili nasljedstva ako su dugovi ostaviteljice veći od onoga što ste naslijedili. Trebali ste se odreći nasljeđivanja.

 

Ali sad što je - tu je.

 

Banka će na svaki način pokušati naplatiti dug. Naime, to što u zakonu piše da ste dužni platiti dug samo do visine imovine koju ste naslijedili ne znači da se od vas ne može tražiti da dug platite "dobrovoljno". A "dobrovoljno" ćete ga platiti ako nasjednete pričama i obećanjima, podlegnete nagovaranjima ili se uplašite prijetnji. Priče, obećanja i nagovaranja nisu protuzakoniti, a nisu ni prijetnje ako su dobro "upakirane". Zato će banka sve to pokušati iskoristiti. Jako ste pogriješili što ste išta platili jer oni to mogu tumačiti kao da ste preuzeli na sebe obavezu otplate majčinog duga.

 

Tužiti vas može uvijek tko god hoće i za bilo što. Nema načina da spriječite da vas netko tuži. Ali tužba je besmislena ako se ne dobije. Dakle, neka vas banka tuži.

 

Dostavite banci rješenje o nasljeđivanju iz kojeg je vidljiva imovina koju ste naslijedili, izjavite da više od toga niste dužni platiti i time je priča za vas završena. Ako vas tuže, nema načina da sud dobiju.

 

Imate sreću da je vaša pravnica dobro reagirala.

 

A što se tiče iznosa koji vam od plaće preostaje: kredit nije pravo nego obaveza koju ste svojom voljom preuzeli. Ako ste uzeli kredit (onaj svoj), koliko god da je velik, dužni ste ga plaćati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo i osnovno je ne priznati dug.

nikakava papir ne potpisivati banci.

priznanjem duga u obvezi ste vratiti isti.

 

Zakon o obnveznim odnosima NN35/05

PREKID ZASTARE

Priznanje duga

Članak 240.

(1) Zastara se prekida kad dužnik prizna dug.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja.

 

 

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

 

ubuduće nikakav papir ne potpisivati banci vjerovniku (PBZ)

bez obzira na njihova uvjeravanja ,sugestije ,obećanja , zamolbe ,lijepe rječi itd.

 

neka u sudskom postupku vrše svoja potraživanja (brzo će odustati)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija