Jump to content

pripadnik HVO-a - spomenica


gaki_hr

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam pitanje vezano za moga oca. On je bio pripadnik HVO-a tijekom Domovinskog rata. Nikad nije bio pripadnik HV i cijeli ratni put mu je vezan isključivo za teritorij BiH. 1993. bio je zarobljen i zatočen u logoru "Manjača", za što ima potvrdu Crvenog križa. Nakon izlaska iz logora došao je u RH, gdje i sada živi. Nakon rata, dok su njegovi suborci i "ostali" u BiH dobivali spomenice, rješavali svoje statuse i dobivali mirovine, on nije bio dolje. Kada je nakon par godina htio ostvariti svoja prava, rečeno mu je "e, zakasnio si", što je njega jako pogodilo i više ništa nije pokušavao glede toga.

 

Moja pitanja su: Da li još uvijek postoji mogučnost da kao pripadnik HVO-a dobije Spomenicu Domovinskog rata?

 

Da li je stvarno zakasnio sa ostvarivanjem svojih prava?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gaki_hr je napisao:

Poštovani,

 

Imam pitanje vezano za moga oca. On je bio pripadnik HVO-a tijekom Domovinskog rata. Nikad nije bio pripadnik HV i cijeli ratni put mu je vezan isključivo za teritorij BiH. 1993. bio je zarobljen i zatočen u logoru "Manjača", za što ima potvrdu Crvenog križa. Nakon izlaska iz logora došao je u RH, gdje i sada živi. Nakon rata, dok su njegovi suborci i "ostali" u BiH dobivali spomenice, rješavali svoje statuse i dobivali mirovine, on nije bio dolje. Kada je nakon par godina htio ostvariti svoja prava, rečeno mu je "e, zakasnio si", što je njega jako pogodilo i više ništa nije pokušavao glede toga.

 

Moja pitanja su: Da li još uvijek postoji mogučnost da kao pripadnik HVO-a dobije Spomenicu Domovinskog rata?

 

Da li je stvarno zakasnio sa ostvarivanjem svojih prava?

 

Unaprijed hvala!

 

ja sam trbao ići 1992 u karlovac na dodjelu spomenice ali tad sam bio na terenu u slavoniji i nisam mogao,jednom sam zvao karlovac i rekli su mi da se moja spomenica "zagubila" i više nisam tražio,ovaj post je tipično primjer zavisti naspram onih koji su je dobili, i ja ju nisam podigo i opet živim,a da se mene pita komplet revizija pripadnika hvo-a,koliko je meni poznato tam se potvrde djelile i kapom i šakom a da ne pričam o rodiljnim i drugim naknadama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ gaki

 

nisam baš sigurna, iskreno ne znam, al evo ako se uspijem vidjeti sa nekim iz tih krugova, zasigurno ti napišem, ali ne bih baš puno očekivala.... ja sam u prijedlogu za spomenicu zahvalnosti, davne godine al i to je stalo, nisam baš puno pitala - život otišao u drugom smjeru. Eto, sad kad čitam ovo tvoje - možda otkrijem nešto i za sebe.Svakako pregledaj ovo što ti kolega Depresivac reče. Javim ti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija