Jump to content

Prekovremeni sati


kubus

Preporučene objave

Pozdrav

Radim u jednoj firmi gdje zbog potrebe posla trebam svaki dan ostati duže raditi od radnog vremena oko 1 sat.

Poslodavac mi u listi kad ispunjavam radne sate ne želi upisati prekovremene nego zahtjeva da se upiše 40 sati.

Tako me već godinama iskorištava a problem je u tome što mi nikad nije dao nalog za prekovremeni rad i nema nigdje dokaza da sam radio više od 40 sati tjedno.

Priroda moga posla je ta da ja nemogu napustiti radno mjesto prije nego što napravim sve potrebne radnje tj.zaključim smjenu i napravim obračun i sredim sve radnje koje tome predhode.

Da bude jasnije radim u jednom velikom trgovačkom poduzeću tj.u jednoj prodavaonici.

Sad me zanima kako ja mogu natjerati poslodavca da mi to plati a nemam niti jednog relevantnog dokaza da sam radio više osim tih nesretnih obračuna gdje se vidi kad sam zaključio smjenu na računalu.

 

E i još nešto za koliko se vremenski unazad može tražiti da mi se isplate prekovremeni sati??? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito imate već te obračune kao dokaz ispravom, drugi dokaz je vaš iskaz kao stranke, a vjerojatno imate i niz svjedoka koji to mogu potvrditi. Uostalom i iskaz vašeg poslodavca vam može biti dokaz, posebno ako mu vješto postavljate kontrolna (dopunska) pitanja.

 

Bez obzira na to, prema novom Zakonu o radu ministar gospodarstva mora do lipnja donijeti propis o vođenju evidencije o radu, a valjda neće glupo propisati način njenog vođenja.

 

Možete tražiti za svo proteklo vrijeme, ali zakon predviđa zastaru potraživanja za tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tužiti poslodavca s optužbom: Nije mi plaćao prekovremeni rad. Na poslodavcu je tada da se "čupa" od te Vaše optužbe, odnosno on treba dokazati da to nije tako, ako nije. Problem je taj što Vi nemate niti jednog dokaza nego samo Vašu riječ dok je Vaš poslodavac dobro zamaskirao prekovremeni rad na papiru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija