Jump to content

Auto na kredit i razvod braka


sandraxx

Preporučene objave

Ne zivimo zajedno 9 mjeseci. Prosli mjesec sam ja predala tuzbu na sud za rastavu braka. Imamo dvoje djece (6 i 9 godina) neredovito uplacuje elimentaciju kad bi zbrojili i podjelili u ovih 9 mjeseci bilo bi 800 kn po mjesecu za oboje. Ja sam pred dvije godine digla kredit za auto koji glasi na mene i skida se svaki mjesec sa moje place i to 1.600 kn i vracat cu ga jos 5 godina. Dali on ima kakvo pravo na taj auto i dali je to bracna stecevina? Iako nije jos otplacen i naravno ja cu ga otplacivati. On u onih godinu dana sto smo bili zajedno od kad kupili auto nije radio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bobby je napisao:

Dakle, bračna je stečevina sve ono što ste stekli za trajanja braka.

 

Nije sve steceno u braku bracna stecevina bobby.

Pogledati malo zakon, pa pisati.

 

A inace smo vam vec puno pisali o bracnoj stecevini i cak citirali zakon u starijim postovima. Vidjeti npr. http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3921&forum=21&3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije sve steceno u braku bracna stecevina bobby.

 

nije ako je nešto stečeno npr. nasljeđivanjem, ili darovanjem, odnosno na drugoj pravnoj osnovi od rada. tu se slažem. ali to su iznimke. u ostalim slučajevima (a i u ovom o kojem je gđa pitala) je slučaj o bračnoj stečevini. eto, nadopunio sam prethodni post. thx, ane, što si me ponukala da to učinim :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, ali meni to nije jasno ja ga sama otplacujem godinu i pol i otplacivat cu ga jos 5 godina. Auto glasi na mene al knjizica vozila u banci. Znaci nemrem ga ni prodat da bi sa njim to podjelila al on ima pravo na taj auto iako ga ja odrzavam,registriram i otplacujem. Pa gdje je tu pravda a on radi na crno bere placu od 10.000 kn a meni tu i tamo baci koju mrvicu za djecu i jos mi se smije jer je zakon na njegovoj strani???

 

Nije sve steceno u braku bracna stecevina bobby.

 

nije ako je nešto stečeno npr. nasljeđivanjem, ili darovanjem, odnosno na drugoj pravnoj osnovi od rada. tu se slažem. ali to su iznimke. u ostalim slučajevima (a i u ovom o kojem je gđa pitala) je slučaj o bračnoj stečevini. eto, nadopunio sam prethodni post. thx, ane, što si me ponukala da to učinim :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija