Jump to content

pitanje u vezi ugovora


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav!

Molila bih vas pomoć...

Imam jedno pitanje u tumacenju ugovora... Dakle studiram na jednoj zagrebackoj privatnoj visokoj skoli, i oni onako lezerno svake godine povise skolarinu prvo za 200, a sad ce za 300 eura (sto mozda nije relativno puno s obzirom da je pocetna bila 3100 eura, ali nije u redu da tako prisiljavaju studente na davanje vise novaca jer naravno da svi zelimo zavrsiti fakultet...)

Dakle stavak o placanju glasi:

"Student se obvezuje na izvrsavanje obveze placanja godisnje skolarine u dogovorenom iznosu i prema dogovorenom nacinu placanja.

Skolarina za jednu akademsku godinu iznosi 3.100,00 Eura, plativo u kunama po srednjem tecaju HNB-a na dan potpisivanja ovog ugovora.

(...)"

Drugi dio clanka se odnosi na placanje ljetnog seminara i obrocnu otplatu ako postoji.

 

E sad mene zanima da li prema ovom ugovoru oni imaju pravo meni svake godine povisiti skolarinu (i traziti da potpisem dodatak ugovoru koji govori o novom iznosu)? Slusala sam trg.pravo, to je samo osnovno znanje, ali su me ucili da svaka rijec ima svoju tezinu, pa mi nije jasan ovaj dio "skolarina za JEDNU akademsku..."

Da li se to tumaci kao prvu godinu, ili kao svaku, meni je to nejasno...

Eto to je sve hvala onima koji su odvojili vremena za moj problemcic...

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije pisao rok, ali da vas ne gnjavim vise, skuzila sam da su u drugoj godini to pokrpali, a moja mama potpisivala stogod joj daju.

Enivej u tom dodatku pise ovim se mijenja clanak 6 (taj s placanjem) originalnog ugovora, skolarina ce se ugovarati dodatnim ugovorom svake godine nesto u tom stilu, uglavnom izvukli su se...

Valjda ih je netko upozorio... Steta sto nisam prije gledala...

 

Hvala i pozdrav! 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija