Jump to content

Kako rješiti nečasni otpust ?


OTPUSTENI

Preporučene objave

Bio sam dvije godine u ratu. Imao sam status branitelja, povlasticu za auto, bodove za dionice (da neidem u tančine). Petnaest godina nakon rata, nemogu dobiti potvrdu o statusu branitelja, zbog navodnog nečasnog otpusta. Rješenje nikad nisam zaprimio. U rješenju stoji da nisam došao pet dana raditi (rješenje je poslano na nepostojeću adresu). Nakon tog navodnog otpusta sam bio u petoj brigadi(inače sam bio u 123. brigadi), i u Blijesku i u Oluji. Izbrisan sam iz registra branitelja. Kontaktirao sam sa dva odvjetnika, svi me otpile. Molio bih da mi se javi netko tko zna što da napravim da rješim svoj problem.. Imam ženu i dvoje djece i više neznam kako da preživim, nemam nikakva primanja. Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OTPUSTENI je napisao:

Bio sam dvije godine u ratu. Imao sam status branitelja, povlasticu za auto, bodove za dionice (da neidem u tančine). Petnaest godina nakon rata, nemogu dobiti potvrdu o statusu branitelja, zbog navodnog nečasnog otpusta. Rješenje nikad nisam zaprimio. U rješenju stoji da nisam došao pet dana raditi (rješenje je poslano na nepostojeću adresu). Nakon tog navodnog otpusta sam bio u petoj brigadi(inače sam bio u 123. brigadi), i u Blijesku i u Oluji. Izbrisan sam iz registra branitelja. Kontaktirao sam sa dva odvjetnika, svi me otpile. Molio bih da mi se javi netko tko zna što da napravim da rješim svoj problem.. Imam ženu i dvoje djece i više neznam kako da preživim, nemam nikakva primanja. Unaprijed zahvaljujem!

 

otiđi u neku udrugu branitelja ili hrvi oni te mogu posavjetovati i pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon tog navodnog otpusta sam bio u petoj brigadi(inače sam bio u 123. brigadi), i u Blijesku i u Oluji. Izbrisan sam iz registra branitelja.

 

 

Ukoliko ste nakon nečasnog otpusta ponovo pristupili u službu OS temeljem toga od toga datuma pa na dalje mora vam biti priznat status HB....bez obzira na prijašnji nečasni otpust uz zadovoljenje određenih normi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako riješiti nečasni otpust - NIKAKO. Dobio si ga vjerujem u 123. požeškoj. I sam sam bio jedno vrijeme djelatnik te postrojbe i znam proceduru koja je u toj postrojbi bila jako stroga ali i pravična, jer ne dolaziti na posao ne možeš dolaziti nesankcionirano nigdje pa ni u HV.

 

Poslije si se zaposlio vjerojatno u 5.GB, ali to vrlo vjerojatno nema veze s statusom hrvatskog branitelja, jer je to bilo nakon Domovinskog rata, griješim li... ako da, onda moraš dobiti status, ali samo za onaj dio u 5. (ako si bio u njoj za vrijeme rata)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Poslije si se zaposlio vjerojatno u 5.GB, ali to vrlo vjerojatno nema veze s statusom hrvatskog branitelja, jer je to bilo nakon Domovinskog rata, griješim li... ako da, onda moraš dobiti status, ali samo za onaj dio u 5. (ako si bio u njoj za vrijeme rata)

 

 

Nije bilo nakon rata.To je bilo '93.

A to da nisam došao pet dana raditi o tom neznam ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija