Jump to content

Ovrha nakon 6 godina- krivoj osobi


kopi

Preporučene objave

Poštovani molim pomoć.

 

problem je slijedeći- iz 2004 (prije 6 godina!!)imam neplaćene kazne za nepropisno parkiranje na koje sam od davnih dana zaboravi budući da nije stizala nikakva obavijest o tome. Prije par dana tata se žali da su mu sa računa oduzeli 600 kuna. Odlazi provjeriti- kažu mu da je neka ovrha sjela-odlazi u poreznu i kažu mu da je kazna za parkiranje (tata i ja imamo ista imena- što znači da su zabunom umjesto meni uzeli njemu).

Muči me slijedeće:

1.) da li je moguća ovrha nakon 6 dugih godina

2.) mogu li oni tako bez pardona sjesti krivoj osobi na račun, bez ikakvih posljedica

 

Molim Vas, za pomoć, sve mi tu nekako smrdi, što mi je činiti?

Hvala svima, Kopi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma to je tipični primjer nesposobne državne administracije

pa ta kazna je odavno u apsolutnoj zastari - provjerite - sigurna sam 95% - za onih 5 % ne znam

 

nadalje - kako je moguće da se provodi upravni postupak a da vam nije uručen poziv - osim na zastaru imate se pravo pozivati na nepravilnost upravnog postupka

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da ne mogu - ako imate napismeno da su krivoj osobi sjeli na račun odite kod njih i pitajet ih kako su to napravili - odnosno kakve dokaze imaju da je vaš otac počinio prekršaj -

i naravno tražite da vam daju odgovor napismeno - obavezno -

 

ovrha se ne može pokrenuti ukoliko ne postoji konačno izvršno upravno rješenje - ukoliko niste dobili nikakvo rješenje i potpisali dostavnicu trebate se pozvati na to i tražiti od njih da se očituju temeljem čega su pokrenuli ovršni postupak - TRAŽITE NAPISMENO S DOSTAVNICOM

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija