Jump to content

Hitna pomoc!!!


Rxy

Preporučene objave

Treba mi pomoc oko jedne stvari koju bi htio napravit. Naime moj pokojni djed je skupa s jendim prijateljom izgradio kuću. U njoj se rodila i moja majka, skupa s jos 2 sestre i bratom. Prije 8 godina djed je umro, a kuca je podijeljena izmedju moje bake, majke, njenih sestara i brata. Moja majka, zajedno sa svojom sestrom, odrice se svog dijela kuce u korist svog brata (mog ujaka). Moja majka se odselila iz te kuće, a ja sam ostao, jer sam morao završiti školu. Ni kad sam završio školu, nije htjela da se doselim k njoj, a ujak mi je dao na korištenje sobu koja nije imala osnovne uvjete za život. pola te sobice je prokišnjavalo, to je sad najmanji problem.... Pitao sam ga da predjem u apartman a on mi je rekao da ce njega izdat radnicima, ali nije. Zatim sam presao i od tada godinu dana zivim kao podstanar, i sad me zanima imam li ja pravo zivjeti u toj kuci, mogu li traziti da mi se dodijeli jedna soba ili apartman u kojoj cu imat normalne uvjete za zivot, posto je to kuca moje obitelji..... To bi napravio sto prije jer sam za sad podstanar do maksimalno poslije ljeta...Unaprijed zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi imate pravo na nužni dio. Što se tiče stanovanja u nekome dijelu, nakon što biste dobili nužni dio postali biste suvlasnik s ostalim suvlasnicima. A svi suvlasnici imaju srazmjerno pravo na vlasništvu i to idealni dio u svakome dijelu suvlasništva. Kada bi Vam suvlasnici dali sa 100% glasova odobrenje da živite u dijelu kuće onda biste imali pravo na posjed toga dijela kuće. Međutim, prije svega morate riješiti nužni dio, a bez odvjetnika nećete ništa moći napraviti, jer jednostavno niste upućeni u procedure. Bilo bi možda pametno najprije otići kod odvjetnika po savjet, to Vas neće previše koštati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali desimir, koliko sam shvatila njegova mama je živa, a osim toga odrekla se svog dijela kuće iza preminulog oca (djeda)- njegova mjaka će biti pozvana na ostavnisku raspravu iza svoje majke (bake) kada dođe do toga

pravno gledano nema Rxy sada nikakvo pravo - pravo bi mogao dobiti tek poslije smrti svoje majke - ako se ova opet ne odrekne , a ako se odrekne nikome ništa u pogledu te imovine

 

Rxy je sama ovisan o dobroj volji majke i bake te mu je najbolje da pokuša popričati s njima da uvjere ujaka da mu da pristojan smještaj

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koraljka je napisao:

ali desimir, koliko sam shvatila njegova mama je živa, a osim toga odrekla se svog dijela kuće iza preminulog oca (djeda)- njegova mjaka će biti pozvana na ostavnisku raspravu iza svoje majke (bake) kada dođe do toga

pravno gledano nema Rxy sada nikakvo pravo - pravo bi mogao dobiti tek poslije smrti svoje majke - ako se ova opet ne odrekne , a ako se odrekne nikome ništa u pogledu te imovine

 

Rxy je sama ovisan o dobroj volji majke i bake te mu je najbolje da pokuša popričati s njima da uvjere ujaka da mu da pristojan smještaj

 

pozdrav :namiguje:

 

 

Koraljka,

To nisam ja, iako "uptnik" veoma lici na mene.:smijeh: :smijeh: :smijeh:

Pogledaj malo bolje ispod tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija