Jump to content

policajac 1991. HRVI 20 % izračun mirovinbe


Bucimir

Preporučene objave

1991.god.u mjesecu sječnju zaposlio sam se u MUP-u RH iste godine u mjesecu rujnu sam ranjen te mi je 2007.god.odobren status HRVI od 20 % trajno.

U policiji imam radnog staža sa beneficijom 28 godine plus iz civilstva 5 godina,rođen san 1965 god.

 

 

Molio bih nekoga da izračuna kolika bi mi bila mirovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi dok možeš..

Na ranjavanje možeš dobiti max.40-60% omjer rat-mir, profesionalna nesposobnost i dobbiješ čin (viši policajac-časnički namjesnik).

Mirovina će ti biti nešto više od pola plaće.

 

Ako nemaš dijagnozu PTSP, to što sam napisao nije daleko od istine.

 

A ako misliš neku solidniju mirovinu, zakasnio si (pogrešno vrijeme-recesija), a ovi u mirovinskom (vještaci) jedva čekaju da nekom daju odličnu mirovinu-pogotovo sada.

 

Sačekaj,ostani raditi, ovo je pogrešno vrijeme za odlazak u mirovinu (možda bolje kad uđemo (ako) u EU.

 

Bit će neka malo bolja otpremnina i solidnija mirovina.

 

A ako misliš "potegnuti" PTSP onda ti slijedi (kako ono bosanci kažu-Belaj ) i dugotrajna borba sa liječnicima (možda na kraju i stvarno "pukneš").

 

Moj ti je savjet-radi dok ide, a kad ne bude išlo, u mirovinu.

 

Radi.......i gledaj da radiš što duže (pa ako nekad malo pukneš potegni bolovanje (nikako zbog psihe) ), -imaš gripu, težu prehladu, uzmi godišnji.

 

Vjeruj mi da na mirovinskom nećeš dobro proći ako ti je ratni put "slabašan", (a u MUP_u dobiješ ratni put na jednom papiriću A-4).

 

A i kasno si dobio status HRVI pa što si čekao do sada?

 

Vrijeme je za mirovinu isto kao na ruletu staviti na smeđe, a postoje dvije boje (crna i crvena)-zelena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Panika, prijatelji panika !

Bivši sam djelatnik MUP-a i u svakodnevnom razgovoru sa djelatnicima policije i pri tome uglavnom braniteljima, pa čak i među njima ima i prvih redarstvenika, ima panike. A sve to zbog navodnih priča o skorom umirovljenju ratnih policajaca, a i onih sa uvjetima za mirovinu.

Pritom nitko ništa nezna, sa kolikom mirovinom i otpremninom bi se išlo, kada i točno tko.

Mnogi od tih policajaca svakodnevno prate ove stranice i nadaje se barem nekoj informaciji, dok u MUP-u šute jer se boje bilo kakve reakcije. Boje se 2001. god. kada se na otpremi u službu djelili riješenja o raspoređenosti za daljnji rad ili suprotno tome, gdje su i prvi redarstvenici ostajali bez posla. U današnje vrijeme 9 god. kasnije situacija je i gorja, pa je težak dan neizvjesnosti i iščekivanja od O1 u mjesecu do sljedečeg 01.

 

Treba ozbiljnije shvatiti poziciju tih branitelja jer rade do zadnjeg dana i ne traže povlastice, nego pokušavaje doći kroz slamku do informacija o svojim pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antoVU je napisao:

Panika, prijatelji panika !

Bivši sam djelatnik MUP-a i u svakodnevnom razgovoru sa djelatnicima policije i pri tome uglavnom braniteljima, pa čak i među njima ima i prvih redarstvenika, ima panike. A sve to zbog navodnih priča o skorom umirovljenju ratnih policajaca, a i onih sa uvjetima za mirovinu.

Pritom nitko ništa nezna, sa kolikom mirovinom i otpremninom bi se išlo, kada i točno tko.

Mnogi od tih policajaca svakodnevno prate ove stranice i nadaje se barem nekoj informaciji, dok u MUP-u šute jer se boje bilo kakve reakcije. Boje se 2001. god. kada se na otpremi u službu djelili riješenja o raspoređenosti za daljnji rad ili suprotno tome, gdje su i prvi redarstvenici ostajali bez posla. U današnje vrijeme 9 god. kasnije situacija je i gorja, pa je težak dan neizvjesnosti i iščekivanja od O1 u mjesecu do sljedečeg 01.

 

Treba ozbiljnije shvatiti poziciju tih branitelja jer rade do zadnjeg dana i ne traže povlastice, nego pokušavaje doći kroz slamku do informacija o svojim pravima.

 

bez panike u ovoj kriznoj situaciji neće nikoga umiroviti jer nemaju oni šolde , love za to recesija je pa je sve stopirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija