Jump to content

Oporuka


BlueMac

Preporučene objave

Moja teta nema potomaka,neudavana, ostavila bi svoje nekretnine i pokretnine samo svojoj sestri, mojoj majci. Dali nakon smrti tete djeca njenih drugih sestara koje su pomrle imaju nasljedna prava.? Kako sastaviti oporuku ili drugi koji drugi akt? Dali , u slučaju da moja majka umre prije tete, po toj oporuci ja nasljeđujem oporučne stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema oporuke, tetu će naslijediti njena braća i sestre (živi) ili nećaci (iza umrlih braće i sestara).

Ako teta želi ostaviti sve vašoj majci, neka napiše oporuku. Zakonski nasljednici nemaju pravo na nužni dio.

Ako vaša majka umre prije tete, (a teta joj je oporukom sve namijenila), tada se na nasljeđivanje pozivaju svi zakonski nasljednici, kao da oporuke nije bilo.

No, teta može u oporuci imenovati zamjenika svom oporučnom nasljedniku, tj. može u oporuci navesti da ako vaša majka umre prje nje, da će vama pripasti nasljedstvo po oporuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija