Jump to content

savjet od iskusnijih


almir

Preporučene objave

poz svim braniteljima iz Zupanje.... molio bi savjet ako netko moze pomoci.

otisao sam u mirovinu 2007 god. 50-50 profesionalna nesposobnost.otisao sam iz GBR.mirovina mi je 3.750kn.sada sam predao nalaze i rijesenje o trajnom HRVI.u na ponovno vjestacenje u mirovinski u Vukovaru gdje trazim da mi se poveca vojni omjer oboljenja i da mi daju opcu nesposobnost za rad.dali sam pogrijesio sto to radim sada u vrijeme ovih svakodnevnih najava da ce rezati mirovine...osobno mislim da je cijeli braniteljski zakon u opsajdu jer su izjednacili sve postrojbe i sve branitelje u hrvatskoj. a to bas nije bilo isto ni u ratu.neznam kako to moze biti sad u miru ,mislim po pitanju visina mirovina.ratnog puta koji nitko ne gleda ,itd

Dovoljno je biti sto veci problem i automatizmom dobijas veci vojni omjer oboljenja u ratu,jednom rijecju ako visis po doktorima i bolnicama tad ti je zajamcen veci ratni omjer bez obzira sto ratni put nije dobar tj.nije ni vrijedan spomena.

Tako da ja mislim da nasa vlada prvo mora donijeti nove zakone o braniteljima da se odvoji borbeni sektor od neborbenog, specijalne i gardijske postrojbe od domobranskih pa tek onda pricati o 500 000 branitelja. jer u hrvatskoj je bilo maksimalno 100 000 ratnika a oni po meni jedini imaju pravo na ratne mirovine poz iz ZUPANJE svim braniteljima posebno pripadnicima 3-5 GBR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi pogriješio,ali ova danasnja situacija,izgubiti ne možeš ništa ,u krajnjem slučaju ostaje ti 50%/50%,tj.po starom,meni su 2008.podigli sa prof.nesp.u opču isi omjer kao i tvoj....sretno ,javiš kako si prošao....

 

 

btw.nadam se da se vidjelo od specijalista u nalazima pogoršanje bolesti?!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

faraon je napisao:

Neću te plašiti, u Zagrebu mi prodložili isto tako, 70 rat-30 ono drugo, a čovac odlučio 20 rat, 80 ono nešto što nije niti objasnio.

Pajdo pripremi se za žalbu a potom tužba na upravni sud. Ja sam tužbu posalo pretprošli tjedan, a tebi puno sreće Almiru.

 

Faraon, nisi sad jasan. Jesi li ti to išao na obnovu postupka i prošao GORE nego što si imao ili ti je prvi put komisija u Zg odredila taj omjer 20-80?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

almir je napisao:

specijalne i gardijske postrojbe od domobranskih pa tek onda pricati o 500 000 branitelja. jer u hrvatskoj je bilo maksimalno 100 000 ratnika a oni po meni jedini imaju pravo na ratne mirovine poz iz ZUPANJE svim braniteljima posebno pripadnicima 3-5 GBR

 

nisam bio pripadnik domobranskih postrojbi , ali pouzdano znam da su neke ratovale dok još gardijskih brigada nije bilo , tako da ti primjedba nije na mjestu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

almir je napisao:

specijalne i gardijske postrojbe od domobranskih pa tek onda pricati o 500 000 branitelja. jer u hrvatskoj je bilo maksimalno 100 000 ratnika a oni po meni jedini imaju pravo na ratne mirovine

dragovoljac sam od 91-96 prićuvna brigada, bez prekida prva crta. almire jeli to važi i za pripadnike garijdskih brigada koji su stupili 94,95,96 kad se posložila HV i kad se napokon imalo dovoljno oružja i pameti da se oslobodi hrvatska,a ne jadnici u prićuvnim i domobranskim postrojbama koji su kupovali oružje i nosili lovaćke karabine pa oni nisu branitelji jer su imali SRCE.Vojnik u 4 gb koji je nosio zastavu u splitu 94 na moj upit zašto se nije javio prije u hv odgovorio mi je "ja sam bio specijalac u nišu prije rata i znao sam sa ćime raspolaže jna di ćeš protiv toga" pozdrav svim braniteljma logistika,kuhari na terenu,medicinsko osoblje,sve topnićke postrojbe,specijalnu policiju jer sve je to moralo sinkronizirano funkcionirati .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix33,

Omjer mi je predložio Mirovinski (70% rat-30% mir), međutim kad je došlo kod min. branitelja, a nakon što sam ugledao rješenje šok, 20% rat-80% posto ovo drugo.

Bez dileme sam se odlučio na tužbu i to iz jednog jednostavnog razloga, i da svake godine idem na pogoršanje, a poznato je vrlo dobro kako oni dižu omjer, izračunao sam da bi do 70% u svezi rata došao nedje koncem 2025 godine.

Ako redovito čitate i pratite ovdje, već je mnogo puta viđeno da min. branitelja u zadnje vrijeme (ne mogu precizirati) svima daje 20 rat-80% mirnodopsko, što je tako podcjenjivački, nisko, nepošteno.... prema braniteljima.

Osobno sam bio s čovjekom, koji je također s 18 godina išao u rat, a i medicinski karton mu je bio prazan, i na min.branitelja nakon dočekane tužbe na upravnom sudu ( 3 godine), dobio je 100% u svezi rata. Nisam bio lijen, već sam otišao do čovjeka u Sl.brod, gdje mi je isti sve kopirao. Ja osobno, idem njegovim putem. Realno gledajući, ako i prihvatim mirovinu s omjerom 20-80, dobivat ću isti iznos kao i za vrijeme koje čekam na rješavanje tužbe na upravnom sudu, a ovako ako mi i podignu omjer, još će mi i zaostatke vratiti. Gubim li, ne gubim. Nikog ne nagovaram na ništa, ja sam se dobro raspitao, i otišao do odvjetnika koji mi je sastavio tužbu s zadovoljstvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

almir je napisao:

poz svim braniteljima iz Zupanje.... molio bi savjet ako netko moze pomoci.

otisao sam u mirovinu 2007 god. 50-50 profesionalna nesposobnost.otisao sam iz GBR.mirovina mi je 3.750kn.sada sam predao nalaze i rijesenje o trajnom HRVI.u na ponovno vjestacenje u mirovinski u Vukovaru gdje trazim da mi se poveca vojni omjer oboljenja i da mi daju opcu nesposobnost za rad.dali sam pogrijesio sto to radim sada u vrijeme ovih svakodnevnih najava da ce rezati mirovine...osobno mislim da je cijeli braniteljski zakon u opsajdu jer su izjednacili sve postrojbe i sve branitelje u hrvatskoj. a to bas nije bilo isto ni u ratu.neznam kako to moze biti sad u miru ,mislim po pitanju visina mirovina.ratnog puta koji nitko ne gleda ,itd

Dovoljno je biti sto veci problem i automatizmom dobijas veci vojni omjer oboljenja u ratu,jednom rijecju ako visis po doktorima i bolnicama tad ti je zajamcen veci ratni omjer bez obzira sto ratni put nije dobar tj.nije ni vrijedan spomena.

Tako da ja mislim da nasa vlada prvo mora donijeti nove zakone o braniteljima da se odvoji borbeni sektor od neborbenog, specijalne i gardijske postrojbe od domobranskih pa tek onda pricati o 500 000 branitelja. jer u hrvatskoj je bilo maksimalno 100 000 ratnika a oni po meni jedini imaju pravo na ratne mirovine poz iz ZUPANJE svim braniteljima posebno pripadnicima 3-5 GBR

 

 

Zaista me čudi na koji bi ti način odvajao borbeni od neborbenog.A što bi rekao za moju 125 domobransku.Mi smo prvi oslobodili Jasenovac sami,sela do Rajića s drugim postrojbama pa i gardijskim rame uz rameu BLJSKU,zatim u oluji prešli savu i oslobodili prostor između une i save i Hrv.Dubicu pa zar smo i mi neborbeni pobogu brate Almire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ljudi moji nisam tako mislio.nego u hrvatskoj nije moglo biti nvise od 100 000 branitelja iz borbenog sektora.nekazem da ih nije bilo ukupno za vrijeme rata 500 000 samo ratovalo je ukupno 10% od tih famoznih 500 000. nevrijedam nikog niti stavljam specijalce i gardiste iznad domobrana jer tu je i hos koji je mozda odradio najveci posao za vrijeme pocetka rata sve je ne od postrojbe do postrojbe vec od covjeka do covjeka. jer sigurno nije bilo drugacije ni u ostalim postrojbama.kad se ide na teren 30%ljudi su sprijeceni iz nekog razloga.a kamo li pred neku akciju ili za vrijeme oko poznatih akcija hrvatske vojske.barem onih vecih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato mislim da mi branitelji moramo raditi na rijesavanju tih pitanja oko zakona za branitelje i visina mirovina.

to mislim iz razloga sto pripadnici specijalne policije idu u mirovinu sa vojnim cinom i nitko od njih neide sa minimalno cinom nadnarednika.gardijske brigade nisu mogle tako lako do cina.nas su zakinili 95god.kad su primili 15000 ljudi iz domobranskih postrojbi i 40%njih kasnije je izvadilo ukaz o cinu iz JNA tako da mi koji smo od pocetka u GBR nismo mogli tako lako dobiti cin jer uvjek bi dolazili iz domobrana neki s cinovima. zato nije u redu da visinu ratnog dijela mirovine odreduje lijecnicka dokumentacija vec samo RATNI PUT bez obzira na postrojbu. to zelim reci

JER SAD JE SITUACIJA U ZADNJIH 5 GOD DA ONAJ TKO IMA VEZE I ZNA SE PRAVIT LUD i zna prepricavati ratne price bolje prolazi na procjeni kod vjestaka jer mi koji sutimo i izbjegavamo doktore,ljude i cak svoje bliznje nemamo nikakvih sansi dobiti veci omjer. to vidim iz bezbroj primjera samo oni koji su glasni,koji se poljevaju benzinom rezu motornim pilama itd dobiju povecanje.ovakvi kao ja i sl. samo smo za suicid jer mi neznamo dobro pricati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

almir je napisao:

ma ljudi moji nisam tako mislio.nego u hrvatskoj nije moglo biti nvise od 100 000 branitelja iz borbenog sektora.nekazem da ih nije bilo ukupno za vrijeme rata 500 000 samo ratovalo je ukupno 10% od tih famoznih 500 000. nevrijedam nikog niti stavljam specijalce i gardiste iznad domobrana jer tu je i hos koji je mozda odradio najveci posao za vrijeme pocetka rata sve je ne od postrojbe do postrojbe vec od covjeka do covjeka. jer sigurno nije bilo drugacije ni u ostalim postrojbama.kad se ide na teren 30%ljudi su sprijeceni iz nekog razloga.a kamo li pred neku akciju ili za vrijeme oko poznatih akcija hrvatske vojske.barem onih vecih.

 

almire melješ bezveze ne računa se samo 91 već od 1990 do 1996 godine i moguće je da je kroz postrojbe prošao velik broj ljudi ali sigurno je to daleko više od 100 000

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

almir je napisao:

ma ljudi moji nisam tako mislio.nego u hrvatskoj nije moglo biti nvise od 100 000 branitelja iz borbenog sektora.nekazem da ih nije bilo ukupno za vrijeme rata 500 000 samo ratovalo je ukupno 10% od tih famoznih 500 000. nevrijedam nikog niti stavljam specijalce i gardiste iznad domobrana jer tu je i hos koji je mozda odradio najveci posao za vrijeme pocetka rata sve je ne od postrojbe do postrojbe vec od covjeka do covjeka. jer sigurno nije bilo drugacije ni u ostalim postrojbama.kad se ide na teren 30%ljudi su sprijeceni iz nekog razloga.a kamo li pred neku akciju ili za vrijeme oko poznatih akcija hrvatske vojske.barem onih vecih

 

almir je donekle u pravu što se odlaska na teren išlo uvjek se donesivalo razlićite potvrde da su nesposobni,ali su vođeni na terenu za to vrijeme pa im se računa kroz ratni put i ti su isti ljudi znali dobro rješiti svoj status poslje rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija