Jump to content

parcelizacija zemljišta-razvod-porezna


varda

Preporučene objave

Čitajuci odgovore vezane za nekretnine pocela sam gubiti nadu u moguće rješenje ali ipak cu postaviti pitanje.

2004.godine suprug i ja kupili smo 2000m2 zemljišta s vec izgrađenom kucom i priključcima struje i vode (racuni dolaze na njegovo ime). Zemljište je zavedeno kao voćnjak ali je građevno samo sto nikada nitko nije napravio prenamjenu. Temeljem kupoprodajnog ugovora upisani smo nas dvoje kao vlasnici: 1/2 suprug i 2/2 ja (vidljivo i iz e-izvadaka). No nikada nismo napravili parcelizaciju da bi se točno znalo čija polovica je od koga, niti smo preimenovali zemljiste niti tražili bilo kakvu uporabnu dozvolu ili bilo sto drugo. Danas smo pred rastavom braka (imamo jedno djete), u međuvremenu je suprugu na njegov dio (ne zna se koji) sjela i porezna uprava zbog obrtničkog duga (oko 5000 eura), ali naravno suprug se niti dandanas ne zeli odrediti po pitanju parcelizacije. Zemljiste je jako vrijedno (blizina Dubrovnika),i tako je formirano da se sastoji od 4 dolca koji su jedan iznad drugog a kuca je na trecem pa je i po tom pitanju vrijednost parcela drugacija. Sto mi je napraviti da bih dosla i zakonski do svog dijela zemlje? Nije mi cak niti bitno koji bi to dio bio samo da ga dobijem i da znam koji je. Odakle da krenem? Cak nemam niti predođbu gdje bi počela sa borbom?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija