Jump to content

razvod braka


frululu

Preporučene objave

Pred rastavom sam. U bračnu stečevinu spada kuća (vlasništvo 50:50) ali je gradilište suprogov otac poklonio isto 50:50 meni (snahi) i sinu 1981 godine. U braku je suprug kupio dionice firme u kojoj i danas radi(dio povlaštanih) i imamo obrt koji glasi na supruga.S obzirom da 90% obrta vodim ja ( svjestan je da nezna i nemože voditi obrt)suprug se protivi rastavi, već traži prvo zatvaranje obrta.Slažemo se jedino u tome da naš brak nije brak (nakon 31 godine braka). Da li dionice spadaju u bračnu stečevinu i kako se obrt "dijeli"??? Ako se zatvara plača se PDV (tko će platiti ?? ) i šta sa zalihom robe???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naš zakun ne utvrđuje odgovornost, tj krivnju za rastavu braka .

Bračna stečevina je odvojeni postupak i obično traje puno dulje od rastave ako se međusobno ne dogovorite oko podjele zajedničke imovine.

I kuća i obrt i dionce,ako su kupljene tj sva pokretna i nepokretna imovina su predmet podjele.

Obzirom na ova turbulentna vremena uistinu bi bilo dobro da sa suprugom pronađete kompromis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ja donekle shvačam zakon prvo se moramo rastati, a onda dijeliti imovinu, ako ne uspijemo dogovoriti i riješiti zajedno s rastavom. Nikako se ne dijeli imovina prije razvoda. I da li mogu kako spriječiti npr. prodaju dionica ili auta što glasi (vlasništvo je) na supruga ??? Znam sigurno da novac neću vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija