Jump to content

Zastara za privatna potraživanja


Merlin

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Merlin je napisao:

Kolika je zastara za privatna potraživanja i od kada se ista računa: da li od dana posudbe ili od dana kad vas osoba obavijesti da vam ne namjerava vratiti ostatak (kao u mojem slučaju)?

 

Ovdje na forumu pročitala sam dvije verzije: 3 godine i 5 godina. Koja je točna?

 

 

 

 

Opsti zastarni rok je 5 godina dok se zastarni rok od 3 godine odnosi na potrazivanja proizasla iz ugovor u privredi.

 

 

 

Zakon o obveznim odnosima, od clanka 225 pa nadalje:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288230.html

 

 

U vasem slucaju sam potpuno siguran da se ne radi o ugovoru u privredi :smijeh::smijeh::-D:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

hvala desimir. ofkors, ne radi se o privredi..

 

niš' budem ja to ipak pokrenula,da ne popušim zastaru.

nisu neka vremena da olako odbacim 15-tak tisućica (a i više, ak računam kamate na minus kroz cca 2,5 god. koje sam već platila.) možda ta moja bivša frendica ipak vrati te pare, jer, em mi je lawyerica javno ime i u politici em je ona postala direktorica hotela u centru grada, pa joj valjda nije svejedno da se ta priča proširi po gradu, itd.:-P

 

no, više od lovice ždere me to što me išla prijavit za uznemiravanje (mene i šogora); e, to joj ne mogu i neću oprostit. :srednji: uvijek su me fascinirali likovi koji se vode onim: napad je najbolja obrana, ono, nešto zgriješiš pa digneš dreku na drugog; otkud im muda i hrabrosti, to mi je ful intriganto, ono, čisto kao fenomen..

 

hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija