Jump to content

Otkaz-neisplacene place


Dario-ri

Preporučene objave

Imam jedan problem...

naime dobio sam otkaz na poslu, u 7 mjesecu sam prvi put potpisao na 3 mjeseca na odredeno i nakon 3 mjeseca ostao radit sve do sada...

 

Imam oko 3 neisplacene place a umjesto otkaznog roka sam na godisnjem...

 

Posto planiram potpisat sporazumni jer mi je psihicki i fizicki dosta tog maltretiranja zanima me prije potpisivanja sto smijem a sto nesmijem potpisat i kako se ponasat a da dobijem te 3 place+placeni godisnji...

 

Razgovorom sam to prosao i sve je u redu bit ce svega i svacega pa i placa, ali po bivsim radnicima firme se orjentiram koji nisu svoje place vidjeli nikad...

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sporazum je dvostran akt. dakle u sporazum moraju biti unjete i obveze poslodavca sa rokovima izvršenja. To znaći u nekom od članaka treba stajati obveza poslodavca da:

-odmah izda obračun NEISPLAČENIH plaća i naknade za GO(ovjeren žigom i potpisom OO)

-u roku od 8 dana isplati zaostale plaće i GO.

-da vam se u roku od 8 dana vrate dokumenti(odjava sa zdr. i mir i radna knjižica.

Dakle ako poslodavca to nebi htio napisati e onda ima namjeru da vas prevari. Da biste spriječili tu namjeru vi ne potpisujte sporazum nego ga uzmite kao da ga proučite (znaći potpišite samo da ste ga primili u uruđbenom) odnesite kući i napišite novi u kojem dodajte čl. koje sam vam pomenuo pošaljite to poštom sa povratnicom poslodavcu. Zatim otiđite kod njega i vidite što je odlučio. Ako ne želi potpisati takav sporazum onda mu dajte izvanredni otkaz zbog skrivljenog ponašanja u namjeri da vas prevari i prijavite ga inspektoratu za rane odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

posto se vec vidim u ovom izvanrednom otkazu, moram pitat, posto mi je ovo prvi poslodavac s kojim se neda niti pricat (bjezi od svojih zaposlenika i obaveza), dali u razlogu izvanrednog otkaza treba nesto takvo napisati?

mislim, skrivljenog ponasanja u namjeri prijevare?

 

- dakle ako se ne potpise isplata place i rok, mogu ih zaboravit i jednostavno da mi jedina satisfakcija bude inspektorat za koji znamo kako prolazi u ovoj nasoj drzavi?

 

- nebitno mi je ovih 8 dana, mogu ja cekat i 2 mjeseca, ali to znaci da obavezno mora bit u sporazumnom...

 

hvala na pomoci xD

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dario,

o namjeri nećeš ništa govoriti.

1. sačekaš da ti ponudi sporazum.

2.vidiš što u njemu piše

3.u taj sporazum dodaš svoje zahtjeve pod kojim prihvačaš sporazum i pošalješ mu poštom.

4. Ne prihvati li takav sporazum u roku odmah(odeš kod njega)

javiš se meni na PM pa ćemo zajedno sastaviti:

5.izvanredni otkaz.

Potraživanje po osnovo plaće ne zastarjeva tri godine.

Obračun neisplačene plaće je ovršna isprava kojom ćeš putem javnog bilježnika pokušati naplatiti zaostale plaće . Bude li s poslodavac žalio morat ćeš tužiti suduZ za NEIZDAVANJE obračuna NEISPLAĆENE plaće zapriječena ja novčana kazna od 61.000 do 100.000 kn po tvojoj prijavi inspekciji za radne odnose i iste prekršajnom sudu. Plaću ti neće dati inspektorat. On će donjeti riješenje o prekršaju poslodavaca koje će ti služiti kao dokaz da ti plaće nisu isplaćene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija