Jump to content

Da li mogu nasljediti zaostatak mirovine po pokojnom suprugu?


NadaS

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me dali imam pravo na zaostatke mirovine mog pokojnog supruga.

 

Moj suprug M.S. rođen 12,08,1949 godine, 12,02,2009 podnesao je predzahtjev za prijevremenu mirovinu sa 35 godina radnog staža. Radio je u Sloveniji, Austriji, Njemački i Hrvatski. Nije bilo odgovora od mirovinskog zavoda.

 

1,05,2009 otišao je na zavod za zaposlenje.

 

12,08,2009 podnesao je zahtjev za prijevremenu mirovinu. Tada je imao 60 godina.

 

Prvi odgovor od mirovinskog zavoda dobili smo u 2 mjesecu 2010. Odgovorili su da mu se odbija zahtjev jer mu nedostaje 2 mjeseca i 17 dana radnog staža.

 

U međuvremenu je došlo rješenje da od 1,07,2009 nije više mirovinski obveznik.

 

Na upit što napraviti, rekli su nam da treba platiti tih 2 mjeseca i 17 dana te da onda automatski nakon uplate ide u mirovinu. To nam je rekla gospođa Dragičević na mirovinskom u Varaždinu.

 

Uplatili smo 1400 kn u ponedjeljak 22,03,2010. A on je umro 23,03,2010. Samo dan poslije!

 

Ja sam jedini nasljednik. 10,05,2010 je bila ostavinska rasprava u kojem je riješeno da sam ja jedini nasljednik.

 

Zanima me dali imam pravo na zaostatke od 12,08,2009 (datum kada je imao 60 godina) pa do njegove smrti 23,03,2010.

 

Puno hvala unaprijed!

 

Lijep pozdrav

 

Nada S.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Javite se Mirovinskom osiguranju u Varaždinu, gosp. Dragićević ako Vam je i prije rješavala Vaš slučaj, najbolje će znati što dalje ili Vas uputiti na nekog drugog.

Najavite se telefonski i dogovorite termin kad Vas može primiti.

Iz Vašeg upita ne može se vidjeti da li je gospodin ostvario pravo na mirovinu ili ne. To što ste Vi uplatili 22.03. a dva dana kasnije došlo nekakvo rješenje, to je tehnički gotovo nemoguće.

>Rjesenje je stiglo na dan sprovoda! Ali postar nije mogao >meni dati jer je bilo preporuceno za mog supruga. Da li to >rjesenje stoji ili ne vazi ako ga on nije primio?

 

Otkud znate da je to došlo rješenje o mirovini?

 

>Mi smo dobili rjesenje da od 1,07,2009 nije vise >mirovinski obveznik! Jel to dobro?

 

To nije rješenje o mirovini nego da nije mirovinski obveznik, što znači da više ne plaća mirovinsko osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija