Jump to content

otvaranje obrta...heelp


tean

Preporučene objave

pozz

namjeravam otvoriti ugostiteljski obrt(lokal) pa me zanimalo imam li pravo na državni poticaj za samozapošljavanje kao netko tko je mlađi od 25?

također sam čuo o pravu na naknadu za radnika koje mogu dobivati godinu dana od zaposlenja istog?

i jel istina da će u svim lokalima biti zabranjeno pušenje kad uđemo u EU imali ventilaciju ili ne..?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na novčanu naknadu za samozapošljavanje imaju samo nezaposlene osobe koje su bile u radnom odnosu ovisno o utvrđenom trajanju prava na naknadu.

 

Ne radi se o pravu na naknadu za zapošljavanje radnika već o mjerama poticanja zapošljavanja od strane hzz-a (sve o tome imate na internet stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje).

 

Zakoni se mjenjaju iz sata u sat a dok mi ne uđemo u Uniju upitno je koji će zakon biti na snazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru..

imam samo još jedno pitanje;

taj lokal koji namjeravam otvoriti ima terasu,ali nije otvorena sa 3 strane jer se nalazi u voltu(a po zakonu terasa mora biti otvorena s 3 strane).jel mogu imati problema sa zakonom ako to otvorim pod terasu i stavim pepeljare na stolove??hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija