Jump to content

Punomoc2


simke7

Preporučene objave

Postovanje.

Mene takoder zanima nesto vezano za punomoc.

Naime,moja majka i njena braca se poslije smrti roditelja nisu podjelili. Svi su se osim nje koja je od rođenja pa do danas u roditeljskoj kuci, odselili van drzave i na imanje nisu dosli godinima,a nisu ni ulagali. Međutim nitko se od njih ne zeli podjeliti,a ne zeli ni ulagati,a njoj ne daju jer nije sve njeno..(Cudan Dalmatinski mentalitet.) Uglavnom, mene zanima da li ja to mogu pokrenuti uz njenu punomoc(Jer ona sama nije u stanju) i kakav je proces ako se njena braca ne odazovu susdkom pozivu..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasnik koji je ulagaou održavanje nekretnine imapravo od ostalih suvlasnika tražiti isplatu uloženoh od drugih suvlasnika (za održavanje nekretnine a ne i za poboljšice).

 

nakon toga sudu podnijeti prijedlog za razvrgnuće suvlasništva (isplatom).

primjer prijedloga na stranici Općinskog suda u Varaždinu.

kod podjele suvlasništva dokazivati ulaganje u povečanje vrijednosti nekretnine.

 

punomoć treba potpisati i ovjeriti kod javnog bilježnika i

opunomoćenik može postupati u ime opunomoćiteljice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,hvala. Al zanima me kaj ako se nitko ne bude odazivao pozivu sa suda jer su se pokazali nezainteresirani,da li nakon nekog vremena,nekoliko poslanih poziva sud sam donosi odluku ili kak to ide? Tnx

 

I da li ona ima kakvo pravo prvenstva kod podjele s obzirom da jedina odrzava imanje i zivi na njemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija