Jump to content

T-Mobile Ovrha zbog kamate


bob-de

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

molim vas za savijet, pomoc.

 

Nime 2004 godina imala sam preplatu T-Mobile, 3 računia nisu plačani na vrijem, pa su me isključili i slali na kučnu adresu opomene da podmirim dugovanja u iznosu od 825,40kn koliko su iznosli računi + preostala preplata.

Račun sam podmirila nakon 6 mjeseci u iznosu od 900,00 kn

 

Nakon mjesec dana na kućnu adresu mi dolazi prijedlog za ovrhu od odvjetničkog društva haženković da podmirim dugovanj, na koju sam se žalila jer sam u međuvremenu podmirila dugovanje, i to je bilo to.

 

Prije koji mjesec znači 2010 na kućnu adresu stigala mi je pošiljka od suda u kojoj se nalazio prijedlog za sudsko rješenje od strane odvjetničkog društva haženković, zbog neplaćenih kamata u iznosu od cca 85 kn + sve nastale sudsek troškove koji bi trebali iznosti cca 1500,00kn.

 

Tu kamatu bih ja podmirila da sam ikada dobila račun, koji naravno nikada nisam.

 

Na dopisu koji je odvjetničko društvo priložilo sudu, nalazi se samo specifikacija, koju je izdao odvjetnik, a koliko znam oni nisu ovlašteni niti registrirani kao tako društvo da bi mogli obračunavati kamate i izdavati specifikacije u ime T-Mobile, osim toga računaju mi kamatu na račun koji je plaćen na vrijeme koji uopće nije bio predmet svega ovoga.

Koliko je meni poznato po zakonu mogu mi kamatu zaračunati u vremenu od dugovanja do podmirenja dugovanja, a ne po vlastitom izboru

 

Molim Vas za pomoć jer trebam ići na roćište na sud

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu o obveznim odnosima ako je dug plaćen nema kamata tj isplatom duga prestaje tražbina kamata.

 

 

PRESTANAK OBVEZA

Odjeljak 1.

OPĆE PRAVILO

Članak 160.

(1) Obveza prestaje suglasnošću volja sudionika u obveznom odnosu, ispunjenjem i u drugim zakonom određenim slučajevima.

(2) Prestankom glavne obveze gase se jamstvo, zalog i druga sporedna prava.(kamate)

 

Predmnjeve

Članak 181.

(1) Ako je izdana priznanica o isplaćenoj glavnici, predmnijeva se da su isplaćene i kamate i sudski i drugi troškovi, ako ih je bilo.

 

usvakom slučaju tražbina na ime kamata je zastarila(što trbaš naglasiti na raspravi zato što sud po službenoj dužnosti nevodi računa o zastari ). 1 godina.

 

o navedenom se treba izjasniti i u žalbi na rješenje za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija