Jump to content

tehnološki višak u novoj Gimnaziji - nakon 2 mjeseca


Mirjana5

Preporučene objave

Imam slijedeći problem i molim Vas pomoć. Naime, radim u srednjoj školi kao profesor tzk, ugovor na neodređeno, uz odobrenje Ministarstva. U radnom odnosu sam od 01.03. Sada je na temelju anonimne prijave inspektor utvrdio da kako nas ima troje profesora tzk, a 20 razreda, da je jednostavnom matematikom dovoljno dvoje, iako je ravnateljica planom i programom (koji je odobren) napravila na temelju bifurkacija zahtjevala trećeg (ženskog) profesora kako bi budući se radi o Gimnaziji, ženski profesor radio sa curama i kako bi bilo dovoljno profesora radi naputka ministarstva za rad i u vn nastavnim grupama radi unapređenja nastave tzk i fizičkog razvoja učenika. Sada je došlo riješenje od strane inspektora na školu, da dakle treba mene otpustiti, bez uvažavanja prethodnog plana i programa kao tehnološki višak. Molim Vas ljubazno da mi netko kaže koja su moja prava :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirjana5, vaša su prava kao tehnološkog viška u srednjoj školi regulirana kolektivnim ugovorom za srednje škole,ali najprije vam ravnatelj treba uručiti otkaz kao tehnološkom višku. Tamo će pisati pouka o pravnom lijeku, i kome se možete žaliti, a istovremeno će ravnatelj obavijestiti nadležan ured državne uprave (ili grada Zagreba) da u njegovoj školi postoji tehnološki višak. Kad taj ured dobije obavijest da za vas u bilo kojoj školi postoji radno mjesto, morat ćete se odazvati, jer je vaš KU to tako riješio za srednje škole. U KU za srednje škole provjerite koliko dugo i možete li ostvarivati pravo na plaću, ali možda da najprije vidite hoće li ravnatelj uopće postupiti po uputi inspektora, možda inspektor nije u pravu, jer i ravnatelj se po tom rješenju može žaliti? Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija