Jump to content

Prigovor ne odlaže naplatu troškova pauka?


dotore2

Preporučene objave

postovani forumasi,

 

trebam savjet. Pauk mi digao auto sa mjesta blizu zebre a u drugim slucajevima ista tvrtka ciji je pauk naplacuje iscrtana parking mjesta po gradu. Auto nije ometao pjesake i druga vozila, fizicki niti je smanjivao preglednost prometnice jer je bio uz ogradu objekta koja je veca od njega i ograda je ta koja smeta prometu. Nema znaka zabrane parkiranja i zaustavljanja. Pripremio sam zalbu za policiju, ali u racunu od pauka pise da: prigovor ne odlaže naplatu troškova pauka. Pri tome se nije pozvalo na neku odluku grada ili zakon pa mi nije jasno kako je to moguce. Glupo je platiti pauka pa dobiti na sudu.

 

Dakle zanima me po kojoj osnovi oni smiju naplatiti prevoz vozila ako im se podnese prijava?

 

hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko smatraš da nisi kriv prekršaj tj. da su neopravdano odšlepali vozilo nemoj platiti trošak pauka .

ali izlažeš se povečanim troškovima (zatezne kamate,možda i trošak ovrhe,tužbe) ako se utvrdi da si kriv.

ako platiš pauka a utvrdi se da nisi kriv

popapala maca lovu ili sudskim putem tražiti povrat uplaćenog.

bilo bi nategnuto .

pauk je izvršio uslugu za koju treba biti plaćen .

po čijem nalogu drugo je pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru i shvacam da oni mogu pokrenuti ovrsni postupak i naplatu troskova prevoza ali zanima me koji im zakon to dozvoljava jer na racunu troskova prevoza stoji samo da prigovor ne odgađa naplatu troškova pauka bez da se pozivaju na nekakvu odluku lokalne uprave ili zakona.

 

nije se tesko osjecati namagarcenim kad takvo poduzece u istim slucajevima iscrta parking mjesto i naplacuje ga a meni skupe auto jer tu nema oznacenog parkirnog mjesta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija