Jump to content

bracni ugovor


ikominator

Preporučene objave

u braku sam 6 godina i imamo jedno djete.

nedavno sam saznao za visestruke prevare i raznorazne afere moje supruge.

to sto je radila je stvarno bolesno i nema nikakvog opravdanja!

2 godine je imala ljubavnika,te je preko interneta slala svoje fotografije,videoe drugim strancima!

to je sve radila dok nam je sin bio bolestan,puno puta u bolnici i dok sam ja radio!

ona je porjeklom iz bosne i hercegovine,nije zaposlena nigdje i nema nikakva primanja!znaci u slucaju rastave,ona moze otici samo svojima roditeljima u bosnu!

zanima me,posto smo u braku sekli nekakvu imovinu,kuca i auto,koji su na moje ime,tko bi imao prednost na sudu za imovinu i djete!?

ja sam stalno zaposlen i nikakda nisam varao u braku!

ona kaze da se kaje za sve i da je spremna sve napraviti da to dokaze!stoga sam odlucio da napravimo bracni ugovor,u kojem bi bilo da se supruga odrice sve imovine i djeteta u slucaju rastave,

pitam vas gdije se takav ugovor moze napraviti i koliko bi on realno trebao kostati?

pitam to jer kod jednog javnog biljeznika smo vec pitali,no on je sumnjao na prisilu i rekao da bih napravio takav ugovor za 2 500 000kn,malo previse mislim!

molim za pomoc!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bračni ugovor ne sastavlja javni bilježnik, već odvjetnik. Na ugovoru jedino moraju biti ovjereni potpisi. Ovisno o sadržaju ugovora, isti se i različito naplaćuje. U najgorem slučaju, da vas stvarno "opljačkaju", to je nekoliko tisuća kuna, ali kod većine normalnih odvjetnika mislim da bi bilo otprilike kn 1.000,00 - 3.000,00. Nije to velik ugovor, trebate popisati imovinu stečenu u braku i odrediti da se ta i sva druga imovina neće dijeliti, već pripada Vama s obzirom da ste je i vi i stekli. Djeteta se, pak, supruga, ne može odreći ugovorom, ali može izraziti spremnost da ga prepusti Vama. U slučaju razvoda,trebat ćete dokazivati nemoralnost svoje žene, nebrigu o djetetu i činjenicu da nije sposobna brinuti se o njemu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

matejd je napisao:

Bračni ugovor ne sastavlja javni bilježnik, već odvjetnik. Na ugovoru jedino moraju biti ovjereni potpisi. Ovisno o sadržaju ugovora, isti se i različito naplaćuje. U najgorem slučaju, da vas stvarno "opljačkaju", to je nekoliko tisuća kuna, ali kod većine normalnih odvjetnika mislim da bi bilo otprilike kn 1.000,00 - 3.000,00. Nije to velik ugovor, trebate popisati imovinu stečenu u braku i odrediti da se ta i sva druga imovina neće dijeliti, već pripada Vama s obzirom da ste je i vi i stekli. Djeteta se, pak, supruga, ne može odreći ugovorom, ali može izraziti spremnost da ga prepusti Vama. U slučaju razvoda,trebat ćete dokazivati nemoralnost svoje žene, nebrigu o djetetu i činjenicu da nije sposobna brinuti se o njemu itd.

 

sto se tice nemoralnosti,ja za dokaz imam samo njenu priznaju(koju ona naravno moze demantirati) i sve sms,mms,te video poruke!imam i sve nalaze,te potvrde od doktora,sa datumima kada je sin bio u bolnici!puno poruka je poslano u to vrijeme,jako su explicitnog sadrzaja!

"vracanje" ti sms poruka sam obavio sam,pa me zanima,dali je to jasan dokaz nemoralnosti na sudu,u slucaju da se razvedemo na nesporazumni nacin!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivnja, kao takva, se tijekom postupka razvoda braka ne utvrđuje. Stoga bi vam silni dokazi o komunikaciji sa možebitnim ljubavnikom/cima bili više-manje ne baš prevažna stvar.

Ono što je bitno jest da su vam bračni odnosi teško i trajno poremećeni, tada sud brak razvodi.

Razlog razvoda i je li predložen sporazumno ili je podignuta tužba, nimalo ne utječe na imovinske odnose muža i žene, pa se nastojite osigurati ugovorom. Kao pokušaj je OK: ako prođe- prođe.

 

Ne pokušavajte ni pod razno dijete "stavljati na papir" jer je sud taj koji odlučuje s kojim će roditeljeme dijete živjeti, a pri tom, dapače, ne bi morao uvažiti ikakav sporazum roditelja ukoliko smatra da nije na djetetovu dobrobit.

 

U ugovorima je primjereno navesti auto, stan, bicikl i noćnu lampu, ali dijete iz razumljivih razloga baš i ne:

unatoč što je stečeno izvjesnim radom i za trajanja bračne zajednice ono ipak bračna stečevina ili ikakva vrsta imovine- nije.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa pitam se,gdje je tu pravda?

svatko blesav zna da majka uvjek ima prednost,nad skrbnistvom!

plus jos sto joj tata ima veza,a to kod nas u slavoniji puno znaci,jer korupcija je kod nas jaka!znam da su optuzbe teske,ali tako je to!

zaista se ne zelim rastaviti,ali mislim da ce mi supruga zabiti noz u leda i sve mi uzeti iako nisam ni malo kriv!

 

zato pitam,ima li kakva "kvaka" da se obranim?

ja za dokaz imam samo te poruke i njeno usmeno priznanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod skrbništvo se stavlja maloljetnu djecu bez roditeljske skrbi, a to vaše dijete nije a niti bi u tom slučaju bilo.

 

Roditeljske skrbi nećete biti lišeni razvodom, već se to zbiva u rijetkim situacijama, a isključivo radi grubih i teških povreda djetetovih prava, grubog zanemarivanja i sa samim razvodom braka zapravo nema nikakve veze. Dakle, ni o tome nije riječ, niti će biti.

 

Povjeravanje djeteta na zajednički život jednome je sasvim druga stvar i dio je priče o razvodu braka. Ali to sa skrbništvom ama baš nikakve veze nema, a na imati-pravo-na-roditeljsku-skrb ne utječe. Da, češće sud djecu povjerava majkama, što ne znači da nema primjera angažiranih očeva kojima su na isti način povjerena. Još više ih je koji su uvjereni da to ne bi ni došlo u obzir pa niti ne pokušaju. Vaša "kvaka za obranu" je ako ste kod djeteta prisutan roditelj i aktivan oko njega u baš svakom pogledu.

 

Povedite računa i da imovinska pitanja nećete rješavati u eventualnom budućem postupku razvoda braka i da to doista nikakvog utjecaja nema na vaše sadašnje imovinske odnose za koje se smatra da su 50:50, bez obzira što ste novac zarađivali samo vi i što je upisano vlasništvo 1/1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija