Jump to content

Pitanja u vezi s vasim zaposlenjem


Servant

Preporučene objave

1. Polozen pravosudni da/ne?

 

2. Staz, koliko godina / mjeseci?

 

3. Zadovoljstvo poslom, od 1-10 (1 - mrzim to, 10 preporodjen(a) sam)

 

3a. Osjecate li se kronicno umornim od posla? da / ne

 

3b. Posao je manje zahtjevan od faksa (da / ne / isto je)

 

3c. Posao je zabavniji od faksa (da / ne / isto je)

 

3d. Hipoteticki, da ste na nekom drugom ne-pravnom radnom mjestu (koje smatrate da ste mogli dobiti) sa ne-pravnim fakultetom, pretpostavljate da bi vam zadovoljstvo bilo.. 1-10?

 

4. Smatrate da ste pogrijesili sa pravnim smjerom, da / ne / mozda.

 

5. Placa je proporcionalna trudu ulozenom u fakultet i posao koji obavljate; smatrate da ste placeni koliko treba za ono sto obavljate, da / ne?

 

6. Posao koji konkretno radite je eticki neutralan po vasem misljenju, da / ne / ne zamaram se time?

 

6a. Namjeravate slijediti pravila struke (bez obzira sto su ponekad drukcija od vaseg osobnog misljenja; vi samo obavljate posao), da / ne?

 

6b. Pravna pravila treba uvijek postivati, da / ne?

 

6c. Ako sudac sudi kako treba po zakonu, njegovo djelovanje je eticki: ispravno / nuzno krivo / eticki nebitno

 

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

1. ne

 

2. 4.g.

 

3. 3

 

3a. nemotivacija, a koja nekada za rezultat ima psihički umor

 

3b. da

 

3c. ne

 

3d. 5

 

4. ne

 

5. plaća neproporcionalna trudu ulozenom u fakultet i razvijanje drugih sposobnosti, ali placena koliko treba za ono sto obavljam, (ali bi bilo bolje imati odgovorniji i bolje plaćen posao)

 

6. da

 

6a. Pa kada radim u okviru opisa posla postupam prema propisu tj. pravilima struke,a ne po osobnom mišljenju, jer mi je to posao, pravnik sam, doma izražavam svoje mišljenje i to smatram normalnim. A ako budem željela postupati po svojem osobnom mišljenju, onda ću komentirati zakone npr. putem sindikata ili neke udruge ili pokrenuti proceduru izmjene, u okviru svojih mogućnosti i sl. Dakle, ako je moje osobno mišljenje drukčije od propisa onda ću nastojati promijeniti propis, ako želim ustrajati na njemu, ali dok se ne promijeni ja ću ga u poslu poštivati.

 

 

6b. da uvijek, ali neki put su pravila suprotna, pa treba izabrati jedno, više, prema kojem postupiti a to nije jednostavno, zato, srećom, postoje pravnici.

 

6c. Ako sudac sudi kako treba po zakonu, njegovo djelovanje je eticki nebitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija