Jump to content

pitanje o sporu zbog otkaza


vulinjo

Preporučene objave

Nazalost mogu ti odgovoriti iz vlastitog iskustva.

Spor mi traje od 2007.god i još nije gotov,naravno to ne znaći da uvijek toliko traje,možda sam ja iznimka.

U startu sa morao odvojiti cca 3000 kn za tužbu,a nakon toga svaki podnesak ili parnica se plaća 615kn.

takodjer na zadnjem ročištu odvjetnici podnose troškove koje podmiruje onaj tko izgubi spor.

U mome slućaju je to za sada negdje oko cca 19 000kn koje ja plaćam ako izgubim što se nadam da neću.

U svakom slućaju zelim ti puno sreće,živaca i što bržu presudu,naravno u tvoju korist

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to individualno i ovisi o sudu koji je nadležan te o složenosti predmeta.

manji sudovi u pravilu brže sude dok veći (poput zagrebačkog) duže. Ja sam, recimo, bio punomoćnik u radnom sporu radi izvanrednog otkaza pred jednim manjim sudom i dobili smo spor za 5 mjeseci. Sve je to individualno.

 

troškovi postupka ovise o tome što tražite u tužbi. ako tražite samo utvrđenje nedopuštenosti otkaza, onda vasm je svaka radnja odvjetnika (tužba, zastupanje na svakom ročištu) 500 kn + PDV.

 

Ako pritom tražite i još neka druga davanja, onda troškovi odvjetnika mogu biti veći.

 

Možete se i s odvjetnikom dogovoriti da se naplati iz troškova koje će vam poslodavac biti dužan isplatiti ako dobijete spor.

 

Ako odvjetnika već sad (prije presuđenja) plaćate po svakoj radnji, tada, ako dobijete spor, trošak postupka koji će poslodavac biti dužan isplatiti jer je izgubio spor, pripada Vama.

 

U pravilu troškove postupka protivnoj stranci nadoknađuje ona stranka koja izgubi spor.

 

Ako ste član sindikata, onda vas sindikat može zastupati i njemu ne plaćate ništa, dok ako izgubite plaćate poslodavcu njegove troškove (samo ako ga je zastupao odvjetnik, u suprotnom, ako ga je zastupao netko tko radi kod poslodavca, ne plaćate ništa niti ako izgubite spor).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

 

Ako odvjetnika već sad (prije presuđenja) plaćate po svakoj radnji, tada, ako dobijete spor, trošak postupka koji će poslodavac biti dužan isplatiti jer je izgubio spor, pripada Vama.

 

 

 

 

Hvala Floki,sad i ja znam nešto novo,budući su mi neki govorili suprutno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

kako je napisao floki tako je i bilo.nedopuštenost otkaza je podnešena i odvjetnik će se naplatiti kasnije ako dobijemo spor.znači moj odvjetnik računa da bi trebali dobit riješenje da je otkaz nevažeći i da se trebam vratiti na posao a onda slijedi traženje neisplaćenih plaća i on uzima postotak od te sume,ponavljam i nadam se ako dobijemo.a ako i izgubim ne bi trebalo biti više od 6-7 ročišta pa nebi trebao biti veliki iznos za platiti a čak sam čuo da ako spadaš u siromašniji populacijski dio možeš biti i oslobođen sudskih troškova. još jednom zahvala svima naročito flokiju i molio bih da komentirate ovo jer ste mi i ranije jako pomogli a možda pomogne još kome hvala !!!!!! hvala!!!!!! pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija