Jump to content

kupoprodaja kuce iz programa obnove


Sanjapkc

Preporučene objave

Pozdrav,imam jedno pitanje vezano prodaje kuce iz obnove, imam ponudu za prodaju na nacin da mi kupac mjesecno placa nesto novca dok ne istekne rok za zabranu prodaje i da on za to vrjeme moze prepravljati kucu i uredjivati a kad se bude mogao obaviti prijepis, za par godina, onda bi isplatio ostatak novaca. Da li neko ima neko slicno iskustvo? Koliko je rizicno sve to? Sve bi to ovjerili kod notara ali postoji li nesto sto treba da obratim paznju prilikom sastavljanja predugovora?

Hvala, Sanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se nebi upustio u tu rabotu.

primiti dio novca (najvjerojatnije 10%-20%),useljenje u kuću ,bez isplate (?)

dozvoliti gradnju i povečanje vrijednosti nekretnine a nije izvršena isplata (?)-

 

postoji i druga varijanta .

posuditi novac i to u vrijednosti kuće .

fiducija-upis nekretnine na ime kreditora kao jamstvo vraćanja kredita.

fiducija nije otuđenje nekretnine i ne podliježe porezu.

iako je izvršena promjena vlasnika .

posuđeni novac (?) nevratite do određenog roka(rok zabrane otuđenja nekretnine) i fiducijar postaje vlasnik nekretnine i plaća porez.

normalno ugovor o zajmu je bez kamata ili sa 1%/g. kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Sa poštovanjem! Nadovezati ću se svojim pitanjem na ovu temu.

U namjeri sam kupiti kuću od 35 m2 u Vukovaru i trenutno sam u pregovorima sa vlasnikom. Međutim, vlasnik je ostavinskom raspravom naslijedio istu kuću od pokojne sestre koja je imala pravo kao nosilac vlasništva obnovu. 2006 god. kuća je obnovljena, ali nitko nije živio u njoj. Vlasnik od kojeg ja imam namjeru kupiti kuću tek je u vlasništvu iste od 06.11.2010 god.

Pitanje: Dali vlasnik ima pravo prodati istu kuću bez tereta državi o zabrani na onih 10 god. budući da je obnovljena 2006 god.? Dali vlasnik prilikom prodaje mora platiti porez za otuđenje nekretnine unutar vlasništva 3 god.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa poštovanjem! Nadovezati ću se svojim pitanjem na ovu temu.

U namjeri sam kupiti kuću od 35 m2 u Vukovaru i trenutno sam u pregovorima sa vlasnikom. Međutim, vlasnik je ostavinskom raspravom naslijedio istu kuću od pokojne sestre koja je imala pravo kao nosilac vlasništva obnovu. 2006 god. kuća je obnovljena, ali nitko nije živio u njoj. Vlasnik od kojeg ja imam namjeru kupiti kuću tek je u vlasništvu iste od 06.11.2010 god.

Pitanje: Dali vlasnik ima pravo prodati istu kuću bez tereta državi o zabrani na onih 10 god. budući da je obnovljena 2006 god.? Dali vlasnik prilikom prodaje mora platiti porez za otuđenje nekretnine unutar vlasništva 3 god.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija