Jump to content

Kreditiranje


CokoPralina

Preporučene objave

Pozdrav svima na forumu.

Imam jedno pitanje na koje se nadam da mi mozete pomoci.

Naime, zanima me koji zakon/i ureduju kreditiranje (prije svega me zanima davanje kredita fizickim osobama kada fizicka osoba daje odredjeni zalog-instrument osiguranja)?

Znam da postoji ovaj novi o potrosackom kreditiranju ali u njemu bas pise da se ne primjenjuje na ugovore:

....ugovore o kreditu kojima se od potrošača traži da kod vjerovnika založi instrument osiguranja i onda kada je odgovornost potrošača strogo ograničena na taj zalog.

 

Dakle, koji zakon/i bi bio mjerodavan u tom slucaju?

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi osiguranja potraživanja koje kreditor ima na osnovu ugovora o kreditu korisnik kredita ili drugo lice kao jemac može dati suglasnost da se u korist kreditora zasnuje

zalog na pokretnoj stvari koja je u vlasništvu založnog dužnika.

Mislim da Zakon vlasničkim odnosima i zakon o obligacijama reguliraju to pitanje.

Predmet zaloga je obično specifična imovina : brod, motorno vozilo, priključno vozilo - prikolica.

Ne može se prihvatiti zalog na imovini koja je predmet poslovanja založnog dužnika ( trgovac automobilima, gradjevnim strojevima i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija