Jump to content

honorarni rad na crno


cropitta

Preporučene objave

Neki lik je trebao dogovarati neki posao sa Nijemcima, a ne zna njemački.

Mene je zamolio da mu mjesec dana budem honorarni prevoditelj e-mailova i pregovarač na telefon.

Inače, imam svoju firmu u kojoj sam zaposlen.

Obećao mi je 4.000 HRK kada se završi posao.

I tako ja primim 40-ak e-mailova koje mu prevedem, i pošaljem povratne e-mailove nazad Nijemcima.

Telefonom sam dogovarao neke detalje posla, čak i bankovnu garanciju.

 

Posao je odrađen, novac uzet, a lik ne da mi nije platio, nego mi ne želi uopće izdati bilo kakav dokument da sam odradio posao.

Kompjuter mi je pun e-maila između mene i Nijemaca, imam ispise telefonskih razgovora sa Nijemcima, a i Nijemci bi sigurno potvrdili da sam odradio posao.

 

Kako kazneno prijaviti naručitelja posla?

Mogu li i ja kazneno odgovarati jer nisam potpisao ugovor?

Da li sam ja radio "na crno" kao honorarac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije pravni savjet, ali dosta prevodim pa razumijem. Imala sam mnogo sličnih problema, izvisila sam bezbroj puta. Stoga, ako je riječ o pravnoj osobi - potpisujem autorski ili sličan ugovor. U suprotnom ne prevodim ni slovca. Privatne osobe - idem na povjerenje i uvijek moram upoznati osobu, no ne predajem tekst dok ne uplate novac. Ne prevodim ni preko agencija jer malo plaćaju. Gubila sam neke prijevode, no to su ionako oni koji mi ne bi ni platili ili bi otezali. S onima koji intelektualne usluge ne smatraju nečim što bi se trebalo platiti, nemam posla. Nisam neki stručnjak, ali ako nisi potpisao ugovor, mislim da nemaš baš neke šanse na sudu. Probaj stisnuti te Nijemce, pa nek oni stisnu tipa koji ti duguje. Nećeš vjerovati, ali pravilo u zapadnim zemljama je da se obavljeni posao plati. Sretno s naplatom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija