Jump to content

Kako doci u vlasnistvo ves kuhinje?


zana1970

Preporučene objave

Postovani,

 

molila bih vas da mi pomognete u zavrzlami oko ves kuhinje u stambenoj zgradi.

Moji roditelji su zajedno s bakom jos u 70-tima na pristanak stanara zgrade preuredili ves kuhinju i pripojili je nasem stanu. Koliko ja znam nikakva prenamjena prostora nije izvrsena.

Tata je 1996. predao zahtjev za otkup stana ali u ugovoru o otkupu stana nema kvadrature (nekadasnje) ves kuhinje. Zasto je to tako uradjeno meni nije poznato, a na zalost nemam ni koga za pitati jer su u medjuvremenu svi preminuli. Smrcu roditelja ja sam postala vlasnica stana koji uredno dalje otkupljujem. Takodjer mi je kvadratura ves kuhinje uracunata u pricuvu i ostale komunalne racune.

Zgrada se sprema na etaziranje i javlja se problem s ves kuhinjom kao nekadasnjom/jos uvijek zajednickom prostorijom.

Na koji nacin mogu postati vlasnik ves kuhinje? Da li je to nesto sto mogu odraditi prije etaziranja ili tek nakon etaziranja (prepustanje/prodaja dijelova ves kuhinje od strane svih vlasnika)? Da li je Grad Zagreb nadlezan za to?

 

Unaprijed puno hvala na savjetima i pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vlasnikom možete postati vlasničkom tužbom .Morate tužiti vlasnike stanova u zgradi radi stjecanja vlasništva dosjelošću na tom dijelu kojeg imate u posjedu bez protivljenja ostalih vlasnika dugi niz godina .

 

Tu tužbu Vam treba sastaviti pravno educirana osoba .

Tužbom će se utvrditi činjenično stanje ,a to je da ste stekli vlasništvo dosjelošću .

 

Tužba treba biti podignuta prije etažiranja , i odmah upisati zabilježbu spora u gruntovnici .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Poštovana !

 

Vlasnikom možete postati vlasničkom tužbom .Morate tužiti vlasnike stanova u zgradi radi stjecanja vlasništva dosjelošću na tom dijelu kojeg imate u posjedu bez protivljenja ostalih vlasnika dugi niz godina .

 

Tu tužbu Vam treba sastaviti pravno educirana osoba .

Tužbom će se utvrditi činjenično stanje ,a to je da ste stekli vlasništvo dosjelošću .

 

Tužba treba biti podignuta prije etažiranja , i odmah upisati zabilježbu spora u gruntovnici .

 

Pozdrav !

 

 

hm..da, poučno svakako je. ajde da i ja nešto pokrenem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija