Jump to content

Otvaranje d.o.o. kao policijski djelatnik


GASTA

Preporučene objave

Lijepo molim za informaciju ako netko zna pod kojim se uvjetima može otvoriti d.O.o. ako radim u policiji kao državni službenik.

 

Trebam napomenuti da bi poslovanje tvrtke bilo isključivo uslužno - tipa saune, masaže i slično što se nikako niti pod kojim uvjetima nebi kosilo s mojim poslom.

 

hvala lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pod istim uvjetima koji važi za sve punoljetne fizičke osobe; da ima poslovnu sposobnost i da je volju izjavila slobodno i valjano:

 

- kod odvjetnika/javnog bilježnika, sastavite Izjavu o osnivanju društva

- uplatite temeljni kapital (min.20.000,00 kn ili polovicu u novcu/polovicu u vrijednosti unešenih stvari/prava

- upišete društvo u sudski registar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Negdje sam pročitao da kao policijski službenik možeš imati najviše 30% vlasništva firme bez prethodnog upita svojeg ministra, stoji ti u kolektivnom ugovoru nekoliko stvari oko toga, pročitaj si pa vidi.

Za ovo tvoje ziher ako želiš biti vlasnik firme 100 % , moraš pitati MUP, pa kad ti odobre onda možeš da radiš.

(Onda znaj da kad če trebat nekog skresat, onda imaš prioritet :-( )

 

Slobono bez upita MUP-a smiješ se baviti savjetovanjem itd isl...

 

Ne vidim prepreku da ti nebi odobrili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Isto tako radim kao policijski službenik prema ZAkonu o policiji bavljenje drugom djelatnošću ti je razlog za prekidanje radnog odnosa, odnosno otkaz.

Potrebno je tražiti odobrenje koje je regulirano naputkom MUP-A za obavljanje poslovnih aktivnosti izvan redovnog radnog vremana koje je donio ministar. Ukoliko radite u PU odobrenje donosi načelnik policijske uprave, a ukoliko radite u Ravnateljstvu ili direktno u MUP-u odobrenje donosi Ravnatelj ili MInistar. Ja sam za bavljenje web dizajnom tražio odobrenje i dobio, tako da sam otvorio obrt. Iako je taj naputak dosta nejasan i nije jasno definiran. Znači daje se odobrenje za bavljenjm određenom djelatnošću, a suglasnost moraju dati svi rukovoditelji, tako je barem bilo kod mene. Pri tome MUP nema ovlasti nadzora nad obavljenjem djelatnosti.

Nakon što sam dobio odobrenje otvorio sam obrt za izradu web stranica (ta djelatnost ne postoji već se vodi pod računalno programiranje). Odobrenje se daje na određeni rok, ja ga ima na 2 godine i morat ću tražiti produljenje.

Nadam se da sam bio od pomoći, ako treba dodatne informacije, obrati se na mail.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija