Jump to content

koliko vremena treba za presudu?


anonimno

Preporučene objave

U 5. mjesecu ove godine priveden sam zbog kaznenog djela, zadrzan 24 sata u policijskoj postaji, i nakon toga, odveden sucu na zupanijski sud u zagrebu. Nakon sucevog govora, poslan sam kuci, i receno mi je da cu dobiti poziv na sud, pretpostavljam za konacnu presudu.

 

Zanima me, da li je uobicajeno da ja jos nista nisam dobio od suda (proslo je 5 mjeseci)? Sud mi treba poslati poziv na izricanje kazne ili?

Da li postoji neki minimum ili maksimum vremenski u kojem su oni duzni odnijeti presudu, ili taj proces moze jednostavno zastariti?

 

unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, za Zgb. je to moguće, ali i za bilo koji drugi veći grad.

Put do presude može biti veoma brz, a može to sve skupa potrajati...ovisi o mnogo čemu.

Zastara ovisi o vrsti počinjenog kaz. djela i zapriječenoj kazni, rokovi nisu kratki kao u prekršajnom postupku..

Međutim, postoji tu još nešto....Da li je uopće pokrenut postupak protiv Vas za to kaz. djelo? Niste dali detaljan opis situacije u kojoj ste se našli, pa možemo samo nagađati.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija