Jump to content

Konačnost rješenja - odustanak od zahtjeva?


commando

Preporučene objave

Molim odgovor poznavatelja upravnog prava na pitanje do kojeg trenutka ja kao podnositelj zahtjeva mogu tražiti obustavu nekog upravnog postupka?

Naime tijelo (ministarstvo) koje je vodilo postupak je donijelo rješenje koje je konačno, ali imam pravo na pokretanje upravnog spora u roku od 30 dana, te me zanima mogu li u tom roku podnijeti zahtjev za odustajanjem od postupka, tako da navedeno rješenje ne postane pravomoćno ili je ono pravomoćno postalo sa datumom uručenja.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Molim odgovor poznavatelja upravnog prava na pitanje do kojeg trenutka ja kao podnositelj zahtjeva mogu tražiti obustavu nekog upravnog postupka?

Naime tijelo (ministarstvo) koje je vodilo postupak je donijelo rješenje koje je konačno, ali imam pravo na pokretanje upravnog spora u roku od 30 dana, te me zanima mogu li u tom roku podnijeti zahtjev za odustajanjem od postupka, tako da navedeno rješenje ne postane pravomoćno ili je ono pravomoćno postalo sa datumom uručenja.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

 

Vi možete odustati od zahtjeva u cijelosti ili djelomično i to tijekom prvostupanjskog postupka, ali i drugostupanjskog postupka - sve do dostave konačnog rješenja (članak 46. ZUP-a).

 

Nakon što pokrene upravni spor, u tijeku upravnog spora stranka ne može odustati od zahtjeva po kojem je vođen i okončan upravni postupak, jer se odredbe čl. 46. odnose samo na upravni postupak.

 

Ako u roku od 30 dana za pokretanje upravnog spora ne pokrenete spor, rješenje će istekom tog roka postati pravomoćno.

 

Dakle, da sumiram: Odustati više ne možete (jer vam je rješenje Ministarstva dostavljeno), jedina mogućnost da spriječite pravomoćnost rješenja je da podnesete tužbu Upravnom sudu RH, jer će istekom navedenog roka od 30 dana rješenje postati pravomoćno a time i izvršno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija