Jump to content

Kupljeni stan koji nikada nije bio uknjižen gruntovno


sambomi

Preporučene objave

Nisam stručnjak pa mi je svaka pomoć dobrodošla.

Kupila sam stan od svog nasljedstva koje sam prodala. Stan sam zbog poreza stavila na kćer, ima tome 3 - 4 g.

Zgrada nikada nije bila uknjižena. Ali je to stan solidarnosti i dalje prodavan zbog stečaja i imam slijed papira od kada je stan dobiven kao stan solidarnosti. A sada se svi stanovi moraju uknjižiti do kraja godine. Neki stanari su čak od gradskog stambenog v.g. dobili da se moraju javiti u roku 15 dana ili će se uknjižit Republika Hrvatska ( nije isti kvart ili naselje). Radi se o gradu Velikoj Gorici. Obavijesti od gradskog stambenog nema. Nažalost u tom stanu nitko ne živi, jednostavno je uloženo moje nasljedstvo da ne "visi" u banci.

Pitanje je da li mogu taj stan kada se uknjižava uknjižiti na sebe a ne na kćer koja je "kupac" sa mojim novcima. U općini smo popunili neki formular gdje se kupca pita od čega kupuje stan (tako nekako) i moja kćer je napisala od maminog nasljedstva.Ili.... kako da se zaštitim da kćer i zet ne mogu to prodati bez mene i supruga dok smo živi. Inače nismo u lošim odnosima no nikad se ne zna.

Možda sam zakomplicirala, ali biti ću zahvalna na svakoj uputi i odgovoru.

Srdačan pozdrav i hvala

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija