Jump to content

Rad daleko od mjesta prebivališta - MUP


truba13

Preporučene objave

Molio bih vas ako netko ima saznanja o radu policijskih službenika ili zna kakva je praksa MUP-ovaca u sljedećoj situaciji. MUP je kod ugovaranja posla s kandidatima naveo da će osobe koje završe obrazovanje za zanimanje policajac biti raspoređene u službu prema potrebama ministarstva. Drugim riječima MUP nove policijske službenike koji su npr. iz Slavonije može normalno poslati na radno mjesto u Splitu.

E sad me zanima da li se kao razlog ostanka rada blizu mjesta prebivališta ili bar u susjednoj županiji može navesti brak ili tako nešto? Te da li uopće postoji mogućnost molbe za ostanak u mjestu prebivališta?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

truba13 je napisao:

Molio bih vas ako netko ima saznanja o radu policijskih službenika ili zna kakva je praksa MUP-ovaca u sljedećoj situaciji. MUP je kod ugovaranja posla s kandidatima naveo da će osobe koje završe obrazovanje za zanimanje policajac biti raspoređene u službu prema potrebama ministarstva. Drugim riječima MUP nove policijske službenike koji su npr. iz Slavonije može normalno poslati na radno mjesto u Splitu.

E sad me zanima da li se kao razlog ostanka rada blizu mjesta prebivališta ili bar u susjednoj županiji može navesti brak ili tako nešto? Te da li uopće postoji mogućnost molbe za ostanak u mjestu prebivališta?

Hvala!

 

Bivši sam djelatnik MUP-a , radio kao ovlaštena službena osoba, sada sam u mirovini.

 

Moje iskustvo vezano za isto je sljedeće;

- po završetku srednje policijske akademije dobio sam rješenje kojim se zbog potrebe službe raspoređujem na radno mjesto policajca - pripravnika u PU DBK - DU. Moje mjesto prebivališta bilo je Zagreb. Nisam bio oženjen i nisam imao pravo na naknadu za odvojen život od obitelji.

 

1.-Ako ste oženjeni tražite naknadu za odvojeni život.

2.-Najvjerojatnije na rješenje se možete i žaliti ali najvjerojatnije žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

 

 

Tako vam je to u MUP-u, jednostavno vam kažu zbog potrebe službe raspoređujete se tu i tu na to i to radno mjesto i točka.

 

Moj vam je savjet da se posavjetujete s nekim od pravnika iz vrlih sindikada MUP-a.

 

Ako ipak dođe do toga da ćete morati otići na službu daleko od doma svoga, odradite tamo neko vrijeme ( godinu, dvije ) i tražite premještaj doma ( postoji i ta mogučnost ali nema garancije da vam zahtjev za premještajem bude odobren, opet naravno jednostavno kažu : " zahtjev za premještajem se odbija zbog potreba službe " ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija