Jump to content

Molim pomoć oko otkaza ugovora o radu i naknade za nezaposlene


Fileki

Preporučene objave

Nakon godinu i pol mobinga poslodavac mi je uručio otkaz ugovora o radu. Ugovor je naslovljen „Raskid ugovora o radu“ i u njemu ne piše zbog čega sam dobio otkaz. Osim uobičajenih stavki o čuvanju poslovnih tajni, piše da su „obje stranke suglasne da je raskid pravovaljan s tim i tim datumom“. Samo to. Za sada ga nisam potpisao.

 

Moje pitanje je mogu li s takvim raskidom ugovora ostvariti naknadu za nezaposlene i pripadajuća prava?

 

Ili moram tražiti izmjenu raskida ugovora o radu? Kakve izmjene?

 

Napominjem, ni u ludilu se ne želim više vratiti u tu tvrtku i ne želim se sudovati s njima. Samo želim osigurati prava za nezaposlene… zlu ne trebalo, ukoliko odmah ne pronađem novi posao.

 

Zahvaljujem unaprijed svima koji će mi pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se zahtjeva vaš potpis onda se radi o sporazumu o prestanku ugovora o radu i u tom slučaju ako to potpišete nemate pravo na naknadu za nezaposlene.

-znači ako potpišete gubite to pravo..

-vama bi poslodavac trebao dati otkaz iz poslovno uvjetovanih razloga da bi imali pravo na naknadu.(taj se otkaz ne potpisuje)ali ako vam da takav otkaz on ne smije na tom radnom mjestu zaposliti drugog radnika 6 mjeseci.zato vam nudi taj sporazumni.

-a u slučaju da vam je radni odnos trajao dulje od 2 godine kod njega u slučaju otkaza iz poslovno uvjetovanih razloga imali bi pravo i na otpremninu.

-evo pogledajte si ovu stranicu pa če vam biti mnogo toga jasnije(što se tiče naknade)

-http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz poslovno uvjetovani otkaz za zavod za zapošljavanje Vam trebaju i tri zadnje isplatne liste. I meni je prije tri godine jedan moj bivši poslodavac htio uručiti sporazumni otkaz, na kraju mi je ipak dao otkaz zbog poslovnih razloga, jer je shvatio šta bi se desilo da napišem jedan kratak dopis poreznoj upravi.

Probajte se dogovoriti on Vama otkaz iz poslovno uvjetovanih razloga a Vi za uzvrat šutite o poslovnim tajnama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fileki je napisao:

Nakon godinu i pol mobinga poslodavac mi je uručio otkaz ugovora o radu. Ugovor je naslovljen „Raskid ugovora o radu“ i u njemu ne piše zbog čega sam dobio otkaz. Osim uobičajenih stavki o čuvanju poslovnih tajni, piše da su „obje stranke suglasne da je raskid pravovaljan s tim i tim datumom“. Samo to. Za sada ga nisam potpisao.

 

Moje pitanje je mogu li s takvim raskidom ugovora ostvariti naknadu za nezaposlene i pripadajuća prava?

 

Ili moram tražiti izmjenu raskida ugovora o radu? Kakve izmjene?

 

Napominjem, ni u ludilu se ne želim više vratiti u tu tvrtku i ne želim se sudovati s njima. Samo želim osigurati prava za nezaposlene… zlu ne trebalo, ukoliko odmah ne pronađem novi posao.

 

Zahvaljujem unaprijed svima koji će mi pomoći.

 

Fileki,

marioSB te dobro savjetovao u svemu. To kaj hoće tvoj poslodavac je SPORAZUMNI prestanak ugovora o radu. Ti to nemoraš i nesmiješ potpisati. Uredno dolazi na posaoi čekaj kaj bu poslodavac dalje poduzeo. Ne nasjedaj na nikakve priće rekla kazala. Poslodavac zna kaj treba npravit ako želi pošteno riješiti situaciju i ako si višak. Razgovaraj sa njime,ne prijeti i ne ljuti se, od toda nema kristi- Čekaj pa kad dobiješ nekaj na pismeno ,javi. Onda bumo dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

I ja MOLIM ZA HITNU POMOĆ OKO OTKAZA!!!!!

34 su mi godine.

Za poduzeće radim 4 godine i 15 dana.

 

Zbog nedostatka posla mi je trebao biti uručen otkaz s 15.10.2010. godine. No danas sam zaprimila email sljedećeg sadržaja (slijedi copy-paste):

 

"Ovo treba isprintati i potpisati. Bilo bi dobro da još danas pokušaš donijeti potpisane primjerke pa bi suta išli na mirovinsko i Hzzo za odjave, a onda ćeš opet morat doći da ti dam papire da se možeš prijaviti."

 

u privitku emailu su se nalazila dva ugovora u vidu word dokumenata:

 

Prvi:

 

“X”d.O.o.

adresa, HR - 10000 Zagreb

E-mail: XXXXX@zg.t-com.hr

Telefon: XXXXXXX* XXXXX

Telefaks: XXXXX

Žiro račun: XXXXX

Matični broj: XXXXX

OIB: XXXXXX

 

 

MOJE IME I PREZIME

MOJA ADRESA

10000 Zagreb

 

Raskid ugovora o radu

 

Zagreb, 13.09.2010.

 

Predmet: Poslovno uvjetovani otkaz

 

Zbog smanjenog opsega posla nažalost smo prisiljeni s 15.10.2010. godine raskinuti ugovor o radu koji ste 1.9.2006. godine zaključili s našim društvom.

 

 

S poštovanjem

 

X d.O.o.:

 

(IME DIREKTORICE)

direktor

 

 

U istom se emailu nalazio i drugi ugovor:

 

Sporazumni raskid ugovora o radu

 

 

X d.O.o., Zagreb kao poslodavac i (MOJE IME)kao radnika (u nastavku zajedno: stranke) raskidaju ugovor o radu na izričit zahtjev radnika, (MOJE IME). Stranke su se sporazumjele tako da radnik nema nikakvih daljnjih potraživanja prema poslodavcu niti temeljem godišnjeg odmora niti temeljem drugih pravnih osnova iz radnog odnosa, osim preostalog dijela plaće za 9. mjesec koji dospijeva u 10. mjesecu i plaće za 10. mjesec do 15.10.2010. godine koja dospijeva u 11. mjesecu.

 

 

Zagreb, 15.10.2010. godine

 

 

Poslodavac:

 

Radnik:

 

Nakon toga sam rekla da neću potpisati sporazumni otkaz jer onda nemam pravo na naknadu od burze,

su oni rekli da moram jer sporazumni ionako nebitan i interan, te ostaje "medju nama" njega ionako nitko neće vidjeti. Nakon sto sam i dalje inzistirala na nepotpisivanju istoga poslodavac mi je zaprijetio sa: hoćeš stvarno prolaziti torturu da te od sutra vratim 8 sati dnevno na posao i svaku ti minutu tih 8 sati zagorcavam zivot?"

 

Molim hitno za pomoć! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FuGiCa,

Ovakav otkaz nebi "popušilo" ni malo dete da mu daju otkaz u vrtiću. Baš se rasrdim kad vidim ovakvu nonšalanciju kod otkazivanja.Di se spominje otkazni rok? Di se spominje otpremnina? Di se spominje neiskorišteni Go i još bi kreten da mu potpišeš da si koristila GO? Kome on prijeti? Nemre to tak kak si je tvoj poslodavac zamislil.Di je obrazloženje opravdanim razlozima?Ni u ludilu ništ ne potpisivati.Joj kaj "volim" ovakve i prepotentne hohštaplere. Platil bu ti sve do zadnje lipe kaj je dužan,kad mu zaružimo. Kasnije se "čujemo",sad moram nekam ići a ti razmisli i stavi na papir sve kaj ti je radio a kaj smatraš da je protivno propisima zakona o radu(isplata prekovremeni,jeli ti davao obraćune plaća,riješenje za godišnji ibla....)pa bumo videli ko kome prijeti da mu nebu za radit. Uh :zao:I odgovori mi jeli poslodavac potpisnik kolektivnog ugovora,imate li sindikat i koliko radnika imate i ima li pravilnik o radu i jesi li sa istim upoznata? :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija