Jump to content

ukrao!! help!!!!


anc

Preporučene objave

Sa svog radnog mjesta, u kojem je imao posao na neodređeno vrijeme, odlična tvrtka, odlična plaća, svi mogući uvjeti on je ukrao određenu svota novca.

Privatno je bio u bezizlaznoj situaciji i bio je prisiljen na to.

Krenila je tužba protiv njega, no on si ne može priuštit odvjetnika.

Može neki pravni savjet?

Koliku kaznu i kakvu kaznu da očekujemo?

Šta da radimo?

 

:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš otkaz u tvrtki (ako već nisi), odgovarat ćeš za ono što si uradio pred sudom i snosit ćeš posljedice iliti konskvence (novčana ili zatvorska kazna, a vjerojatno uvjetna).

 

Možeš uzeti odvjetnika, iako bi ti bilo najbolje da sve priznaš, da se pokaješ pred sudom obećaš da više nećeš biti tako zločest i pokušaš se sjetiti nekakvih olakšavajućih okolnosti.

 

Kod nas u Kazahstanu bi ti pola oprostili, a za drugu polovicu bi te najblaže kaznili ako ne lažeš i ne govoriš u tuđe ime kao npr. u ovom slučaju.

 

;-)

 

BTW

Nisi napisao gotovo ništa, o kojem je KD-u riječ, dali si kažnjavan,oženjen, imaš li djecu..........

 

Sud uzima sve u razmatranje prilikom odmjeravanja kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i na savjetu!!

 

Dečko je već dao otkaz, tj čim se sve otkrilo. Naravno, priznao je.

 

Dakle, ne pišem u svoje ime. Pišem u ime xy osobe, meni jako drage i bitne osobe!

 

Uzeo je novce, utržak (ne znam kako da to nazovem)sa svog radnog mjesta. Dakle, ukrao je tvrtkin novac(do 200 000kn). Kažnjavan je jedan put za brzu vožnju, ne znam je li to bitno. Dečko, neoženjen, 25-30 god.

 

Dakle, sigurni ste da bi mogla biti uvjetna kazna? A ukradeni novac? Evo u Kazahstanu bi pola oprostili, a u Hrvatskoj?

:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija