Jump to content

izvođenje građevinskih radova


majad66

Preporučene objave

Radi se o jednoj čestici na kojoj je napravljen podrum s građevinskom dozvolom za kuću 73g.Nakon toga dolazi do diobe dviju sestara.Ta se jedna čestica dijeli na dvije.74g. sin od druge sestre pravi kuću.Tada saznajemo da je prednji kraj podruma(na kojem je kasnije napravljena kuća)ulazi u njegovu česticu.Bili smo dobri dok nije umrla ta sestra(teta).Tada počinju problemi.Trebamo obaviti građevinske radove na održavanju kuće(izolacija i fasada).Majstoru nije dozvolio ulazak,išli smo na policiju i oni su nam rekli da moramo podići tužbu.Tako da smo ga tužili.On nam je rekao da će nas tužiti da njemu smete taj zid kuće i krov i da će tražiti da nam sruše kuću.Ta kuća je jedino vlasništvo što imamo i gdje živimo s djecom.Molim vas pomozite mi,jer smo na rubu živaca.Kuću po zimi ne možemo ugrijati, a po ljetu ohladiti i samo smo htjeli izvesti te radove, a sad nam prijeti da ćemo ostati bez svega.Taj susjed nema djece pa ga baš briga, a mi imamo i jedva spajamo kraj s krajem. Što on izgleda koristi.Molim vas pomoć.Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majad66 je napisao:

Radi se o jednoj čestici na kojoj je napravljen podrum s građevinskom dozvolom za kuću 73g.Nakon toga dolazi do diobe dviju sestara.Ta se jedna čestica dijeli na dvije.74g. sin od druge sestre pravi kuću.Tada saznajemo da je prednji kraj podruma(na kojem je kasnije napravljena kuća)ulazi u njegovu česticu.Bili smo dobri dok nije umrla ta sestra(teta).Tada počinju problemi.Trebamo obaviti građevinske radove na održavanju kuće(izolacija i fasada).Majstoru nije dozvolio ulazak,išli smo na policiju i oni su nam rekli da moramo podići tužbu.Tako da smo ga tužili.On nam je rekao da će nas tužiti da njemu smeta taj zid kuće i krov i da će tražiti da nam sruše kuću.Ta kuća je jedino vlasništvo što imamo i gdje živimo s djecom.Molim vas pomozite mi,jer smo na rubu živaca.Kuću po zimi ne možemo ugrijati, a po ljetu ohladiti i samo smo htjeli izvesti te radove, a sad nam prijeti da ćemo ostati bez svega.Taj susjed nema djece pa ga baš briga, a mi imamo i jedva spajamo kraj s krajem. Što on izgleda koristi.Molim vas pomoć.Unaprijed hvala

Nestrpljivo čekam odgovor, pa se mislim nije moguće da nitko mi ne može dati savjet.Molim da mi se savjetuje što da sada radimo.Da li ima mogućnosti da taj susjed na sudu dobije presudu i da moramo rušiti kuću?Da li ćemo mi na sudu dobiti presudu da možemo obaviti te građevinske radove? Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nezgodno je kad krene stvar s tužbama.

trebali ste razgovarati s njim prije nego ste poslušali policiju i tužili ga. pokuštate još jednom s njim razgovarati, jer sud nema sluha za "jedina nekretnina", "djeca" i sl ako nema pravnog osnova...

ako nema razgovora i sustnari ste, stvar je na sudu, popustit će onaj koji bude maltretiraniji.

nažalost, druge nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Jethro je napisao:

nezgodno je kad krene stvar s tužbama.

trebali ste razgovarati s njim prije nego ste poslušali policiju i tužili ga. pokuštate još jednom s njim razgovarati, jer sud nema sluha za "jedina nekretnina", "djeca" i sl ako nema pravnog osnova...

ako nema razgovora i sustnari ste, stvar je na sudu, popustit će onaj koji bude maltretiraniji.

nažalost, druge nema.

Hvala na odgovoru u među vremenu su se dogodile neke promjene,ali najprije da komentiram vaš odgovor.Pošto ne pričamo majstor je otišao kod tog susjeda i pitao ga za dozvolu, ali on je rekao dok je živ da nam neće dati da to radimo.

Sud je donio presudu u našu korist tj. da nas mora pustiti da 15 dana obavimo sve građevinske radove.On je i na sudu odbio dati dozvolu, te je rekao pred sudijom da će on taj zid srušiti.To znači i kuću na što se sudija samo nasmijao.

 

Sada čekamo pravomoćnu presudu(ili kako to već ide),jer će se on vjerojatno žaliti.Imamo sve vrijeme ovoga svijeta jer ne želim da se i moja djeca povlače po sudu.Sada će on nas(vjerojatno) tužiti zato što smo kao na njegovom.Želim da to napravi da to već jednom riješimo.Mi njega ne maltretiramo, a niti on nas od kada ne komuniciramo, a do tada su to bile razne uvrede koje su i dovele do ne komuniciranja.Hvala još jednom napomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija