Jump to content

Što kad mi susjed zapali nenamjerno stan, a stan mi je zaštičeni spomenik?


Jethro

Preporučene objave

susjed izazove požar... star, onemoćao, kuhao nešto i zaspao, jedva preživio. ima osiguran stan protiv potresa, požara, poplave...

i tom prilikom stradaju:

1. moj stan u vlasništvu, nagorio fest, statika upitna, drvene grede, sanacija nije moguća bez zavoda za zaštitu spomenika,

2. stan od susjeda koji bespravno živi u njemu. nema rješenje za korištenje istog, no uredno mu dolazi račun za pričuvu koji plaća. ovo ne pitajte, dogodilo se devedesetih i nitko ne zna kako.

 

 

tko tu strada? da li starac, osiguravajuća kuća gdje se osigurao, ja ili...?

 

 

što da radim? stan mi izgorio do daske, ne može se stanovati, potrebno je (po mojoj procjeni) uložiti cca 300000 kn za sanaciju, ili višestruko više ako bi se po praviima zavoda za zaštitu spomenika/konzervatorskim načelima rekonstruirala zgrada. koga tužiti?

možda čak treba i kuću rušiti koja je spomenik.

stan je u centru zg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Ako Vam je stan osiguran, onda se obratite Vašem osiguranju.

 

Ako je susjedov stan bio osiguran (onog tko je nehajno zapalio), onda njega tužite. Ako će dobit neki novac od osiguranja za svoj stan, onda će imat novaca za platiti

 

njegov stan je osiguran na malu svotu i to je osigurao njegov sin prije 5 godina. koliko znam, uredno je plaćeno osiguranje, ali to je neka simbolična svota.

čovjek je sirotinja, nemam ništa od tužbe.

problem je u tome što moram ganjati dozvole za restauriranje prostora.

mislim da će čak trebati zgradu kao spomenik srušiti.

kako to sada ide?

 

pa ne bi li trebao grad tu nešto poduzeti?

ja nemam gdje stanovati, spomenik je pod gradom.

 

imaju li susjedi koji su bespravno u prostoru kraj istoga pravo na neku naknadu? oni bi oljuštili starca kao krumpir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija