Jump to content

ostavina traje 30 godina...pomoć!


trozubac

Preporučene objave

postovanje

 

moj ujak i ujna nisu imali djece! ujna je umrla prije ujaka.

ujak je bio sve nasljedio. zajedno su gradili kuću i kupili gradilište,a u svemu tome im je financijski pomagala moja teta.Nakon smrti ujne ujak je u vanbračnoj zajednici živio sa jednom ženom, u takvoj zajednici oni su zajedno dogradili garažu do kuće, i ovde ujak nije imao djece sa dotičnom ženom.

Međutim ujak je umro 1981.godine,a moja jedna teta ga sahranila uz našu ostalu rodbinu,jer je dotična *ujna* bila ostavila mog ujaka i u zadnjim trenucima nije pitala za njega,niti se skrbila.Kada je ujak umro,policija je zapečatila kuću! Kada je bila ostavinska rasprava pojavila se i *dotična* ujna na raspravu.Ona je tražila polovicu svega ali smo joj mi to osporavali budući da je ona došla na gotovu nekretninu, ali nismo joj osporavali pravo na polovicu garaže jer je ona to gradila sa ujkom. Ujna nije htjela pristati na takvu situaciju pa smo se tužili. Naknadno smo saznali da je dotična ujna provalila u kuću ,unatoč plombama. mi smo je prijavili policiji i sve to rekli na ročištu,ali ona nije za to odgovarala ništa.tako svakih 3,godinu dana bilo bi po jedno ročište.to se otegnulo do dana današnjeg!Koliko mi znamo ta ujna nije imala bližeg srodnika.ona je u tu kuću dovela svog prvog muža,sada ona umrla a taj muž doveo drugu ženu,i taj muž umro sad su od te žene neki unutra koji*žive*.Predmet je bio na VSRH pa opet vraćen u općinski i tako .2008 na ročištu smo izjavili kao i prijašnih godina da netko unutra živi,koliko znamo ,sud je poslao policiju ali ona nije navodno nikog tamo našla.na tom ročištu 2008 g .bila je i državna odvjetnica koja je zastupala pokojnu *ujnu* i kada smo joj mi rekli da ona umrla šokirala se i pitala tko će joj platit troškove dolaska na sud!(po takvom sada ispada da se država sa nam sudi za taj dio).Ja sam jučer išo do te kuće koja je u lošijem stanju i raspitivo se oko susjeda.

u kući su dva psa i tamo žive neka dva muškarca rekli su mi.

zbunilo me jer sam vido palete cigli ispred kuće, što ti koji su unutra navodno misle renovirat-tako mi rekli susjedi.kuća i dvorište je za sad još uvijek u onakvom stanju kako je ostalo iza pokojnog ujka.

 

molim pomoć, šta da uradimo! godinama smo angažirali odvjetnike i ništa postigli. kako da riješimo tu stvar??

ja neznam na koju su adresu ti ljudi prijavljeni,kako plačaju struju ,vodu??? žalosno je da su sasvim tuđi ljudi u toj kući a kuću je pravio moj ujak uz našu financijsku pomoć.

 

stvarno bih molimo za pomoć! od iskusnih

:place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi povrede prava na suđenje u razumnom roku podnijeti zahtjev za zaštitu toga prava neposredno višem sudu od onoga na kojem je trenutno predmet (dakle, županijskom, ako je predmet na općinskom).

 

Kad se ujna uselila, trebali ste podnijeti tužbu radi smetanja posjeda. Sad je kasno, jer već odavna niste u posjedu ni vi ni ostavitelj(i).

 

Policija u slučaju bespravnog useljavanja ne može ništa bez sudske odluke, osim eventualno utvrditi identitet useljenih osoba. Ako osobe nisu uredno prijavljene, mogu imati određenih problema, ali to nema veze s vašim problemom.

 

Od suda je trebalo tražiti privremene mjere radi zaštite imovine i postavljanje skrbnika za ostavinu, koji bi bio ovlašten poduzimati sve zakonske mjere za zaštitu ostavine. Što je radio vaš odvjetnik i kako ste ga vi nadzirali sve ove godine da ste došli u ovakvu situaciju?

 

Ujnu sasvim sigurno nije zastupao državni odvjetnik jer to nije posao državnog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnik je umro prošle godine, to je jedan zajednički odvjetnički ured otac i kći. Njegova kči nema volje rješavati taj predmet, svi dokumenti su kod njih , a ne može mi ispostaviti račun za sve ove godine koliko smo plačali njihov angažman! što da uradim?., svaka čast profesiji ali ipak smatram da je ovde bilo nedovoljno zainteresiranosti i dugogodišnje zavlačenje postupka od strane odvjatnika! :-o:-o:-o:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Stiglo nam je rješenje o nasljeđivanju , gdje moja baka(jedina živa sestra pokojnog ujka,sa svojim nećacima) nasljeđuje svaki po 1/8,tj ukupno 4/8, a drugu 4/8 nassljeđuje pokojna ujna! kako sada riješiti situaciju s obzirom da je ujna mrtva a nema nikakvih zakonskih nasljednika,niti za njom nije provedena nikakva ostavina, da se tih 4/8 dodijeli nama ???! rješenje čeka na upis u zk.!

 

S obzirom da smo se godinama sudili sa ujnom,situacija nasljeđivanja je kao i ona iz 1980.godine,zbog koje smo se godinama sudili!

 

ako pokrenemo ostavinu za nju, to će pripast tih 4/8 gradu kao ošasna imovina!

 

postoji li kakva zakonska mogućnost?,.da ne pokrećemo ostavinu za njezin dio tj.1/2, pa bi ustali tužbom na utvrđenje vlasništva???? ili koji drugi način?

 

molim odgovor!

hvala! :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto na ostavinskoj baka nije tražila utvrđivanje povečanog ujakovog djela kao osobne imovine koja je stvorena darom njegove sestre (tete) ako za dar poštoje priznanice , uplatnice ,svijedoci.

 

dar u novcu ili materijalu koji je ujak dobio od sestre je njegova osobna imovina tj. dio kuće je njegova osobna imovina a ne bračna stečevina.

 

žalba na rješenje o nasljeđivanju

s obrazloženjem da nije utvrđena ujakova osobna imovina

obzirom na dar (novac ili materijal za gradnju kuće)koji je dobio od sestre.

 

ako za dar nema posanog traga navesti svjedoke.

obzirom da niko neće osporavati(ujna nema nasljednika) tvrdnju bake imate velike šanse da žalba bude uvažena.

 

zar ujna nema roditelje a time možda braču-ta ili sestre-u itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svi ti dokumentio pomaganju izgradnje kuće postoje i lično ih imam moj otac koji je imao puunomoć od te tete da ju je mogao zastupati na roćištima,pošto je ona bila u njemačkoj! teta je umrla pa punomoć više nema smisla i moj tata nema više nikakvih prava na njezin dio,niti naknadu tih troškova!

 

PROBLEM je nastao, što je nas 4 nasljednika,

 

1.baka-dobila od porezne obavijest da mora doć na procjenu mekretnine prema rješenju o nasljeđivanju, a baka ga nije ni dobila jer je njezin advokat nije obavijestio,a on je 2009 umro! baka je tražila kopiju rješenja sa porezne,pa tako saznala za rješenu stvar!- presuda donesena 2008 god.na ovom zadnjem ročištu kojem su bili!

 

2.nećak prije 2 mj.dobio rješenje o nasljedstvu,

 

3.nećak uopće nije primio rješenje,niti imao pisanu obavijest o osobnoj dostavi

 

4.bakina sestra bila na roćištu,ali i ona umrla 2009.god,a na sudu je jedna adresa (stara), a ona se vodila na novu tako da ni njoj nije dostavljeno rješenej,

 

pošto je rješenje dostavljeno našem advokatu,a on nas nije obavijestio, rok za žalbu je protekao, kao i rokovi za poništavanje rješenja od 2 god

:-?:-?:-?:-?:-?

koliko mi znamo ta druga ujna nemam nikakvih zakonskih nasljednika! pronašao sam podatak da je umrla 1995.god po tražilici pokojnika :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija