Jump to content

Otvoriti obrt u drugoj županiji?


aquarius

Preporučene objave

Molim savjet iskusnih forumaša...

 

Brat, koji živi u drugoj županiji, namjerava zatvoriti obrt. Obrt se bavi uslužnom djelatnošću. Obzirom da sam ja u radnom odnosu, postoji kombinacija da ja otvorim obrt, koji bi i dalje vodio on. Sjedište obrta bi ostalo isto kao prije - stan u vlasništvu roditelja. Živimo u različitim županijama.

 

- da li mogu imati adresu stanovanja u jednoj županiji, a obrt otvoriti u drugoj županiji?

- ako može, u kojoj županiji predajem papire za obrt?

- u kojoj županiji plaćam porez na dobit, komorski doprinos i štajaznamkoje sve ostale obaveze?

- ako želim proširiti poslovanje obrta na trgovinu, ali s poslovanjem u mojoj županiji, kako to izvesti?

- ako odlučim otići iz firme u kojoj sam zaposlen, kakva su moja prava na birou, ako ih uopće imam?

 

Siguran sam da nisam pitao sve šta me zanima, ali sjetiću se.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete otvoriti obrt u drugoj županiji osim ako ne otvarate poslovnu jedinicu-poslovnicu.

Dakle, sjedište obrta je uvijek prebivalište vlasnika obrta.

 

Ukoliko otvorite obrt u Vašoj županiji a poslovnicu u drugoj, Vaš brat može raditi jedino kao Vaš zaposlenik u obrtu.

 

Obveze nastale u obrtu plaćaju se ovisno o mjestu ostvarivanja dohotka iz obrta.

 

Ukoliko otvorite obrt na svoje ime i date otkaz kod sadašnjeg poslodavca, nemate prava koristiti novčanu naknadu nezaposlene osobe sa HZZ-a.

 

Premještam post iz "Trgovačkog prava" u podforum "Obrti"!

moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija