Jump to content

Podjela imovine s djecom iz prvog braka


Ella

Preporučene objave

Moja mama se udala 1994 godine s čovjekom koji ima dvoje djece. Doselila se u njegovu kuću i s njim je još uvijek.U braku su 16 godina. U međuvremenu su točnije 2003. g. potpisali ugovor o doživotnom uzdržavanju njegovih roditelja koji njima ostavljaju svoje nekretnine, kada su umrli prepisali su to sve na maminog muža (da li je moja mama nepisani suvlasnik tih nekretnina?). Kuća u kojoj žive pokretnine i nekretnine, njezin je muž sve prepisivao samo na sebe, moja mama nema ništa na sebi. On se razbolio i vjerovatno neće poživjeti još dugo. Ima djecu iz prvog braka vrlo pohlepnu i zločestu, svog bolesnog oca nisu niti jednom u njegovoj bolesti posjetili. Mama mi je bolesna i znam da ju čeka borba, ali samo za ono što joj po zakonu pripada. Njegova djeca su mojoj mami rekli da kad im otac umre može da se odmah iseli. Znam da su to njihove želje koje neće biti ispunjene. Bit će onako kako treba biti pravedna podjela!

 

Mene zanima na koji način se dijeli imovina, djeca i supruga na iste djelove ili?

 

Onda imovina koja je nasljeđena ugovorom o uzdržavanju koja je trebala biti podjeljena pol na maminog muža pol na nju, on joj je prevarom obečao da će joj kasnije njen dio prepisati, ali naravno nikada nije, da li se i to djeli na jednake djelove ili se ipak mama vodi kao nepisani vlasnik polovice?

 

Da li ju mogu izbaciti iz kuće u kojoj je ona živjela i skupa s njenim suprugom održavala?

 

Kad dođe na ostavinsku raspravu na koji se članak poziva da se prihvača svega što je po zakonu sljeduje i da li na ostavini pokazuje ugovor o uzdržavanju koji je potpisan 2003?

 

Ako je uznemiravaju kome se to prijavljuje, policiji?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je u ugovoru o uzdržavanju navedena ime oba pružatelja uzdržavanja kako je svu imovinu iz ugovora jedan uzdržavatelj upisao na sebe ? treba provjeriti u gruntovnici.

 

imovina stečena ugovorom o doživotnom uzdržavanju je imovina stečena u braku.stečena je radom tj. pružanjem usluga koje su plaćene imovinom a osobito ako su brigu o primateljima uzdržavanja vodili oba bračna partnera .

na ostavinskoj pokazati ugovor i tražiti izdvajanje bračne stečevine.

 

1/2 imovine se djeli na zakonske nasljednike

djecu i suprugu sakojom je ostavitelj u braku.

 

imovina navedena u ugovoru o uzdržavanju nije nasljeđena .

imovina je stečena radom ,pružanjem usluge uzdržavanja i brige o uzdržavanim osobama.

to je slično kao i kupovina za novac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ostavinskoj treba tražiti izdvajanje bračne stečevine.

ugovor o uzdržavanju je dvostranoobvezni ugovor .

za uslugu(rad)uzdržavanja uzdržavatelj je plaćen imovinom .

za koju su oba bračna partnera radila (brinuli se o uzdržavanjm osobama).

ako bude trebalo neka predloži i svjedoke o pružanju usluge iz ugovora.

 

tražiti da se za ulaganje u nekretninu poveća njen udio

(povrat ulaganja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija