Jump to content

živjela hrvatska i hrvatski branitelji


zvonemarkus

Preporučene objave

NAKON GODINA IŠĆEKIVANJA,NADANJA,ISKAPČANJA STRUJE,VODE,TELEFONA,OPOMENA,TUŽBI I PLIJENIDBI,DOŠLO JE I MOJIH PET MINUTA.STJERAN U KUT,PRISILJEN SAM BIO TRAŽITI POMOĆ OD CENTRA ZA SOCIJALNU SKRB,TAKO DA SADA IMAM TITULU "BRAITELJ-DRAGOVOLJAC-SOCIJALAC".DO SADA NISAM USPIO KONZUMIRATI NITI JEDNO PRAVO ILI POVLASTICU KAO BRANITELJ,A VJERUJEM DA I NEĆU.POKUŠAT ĆU KOD SUDA TRAŽITI ZABRANU DA MI SAHRANU,KADA DOĐE VRIJEME,PLATI DRŽAVA.U CENTRU ZA SCIJALNU SKRB SAM POTPISAO DA SAM UPOZNAT DA ĆE MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI POKRENUTI POSTUPAK RADI ZABILJEŽBE TRAŽBINE U ZEMLJIŠNIM KNJIGAMA NA NEKRETNINAMA U MOJEM VLASNIŠTVU.MOJE VLASNIŠTVO JE SUVLASNIŠTVO SA BRATOM.SVAKOM JEDNA POLOVICA KUĆE I DVORIŠTA S TIM DA NAM JE MATI ŽIVA I DA ONA IMA PRAVO NA DOŽIVOTNO UŽIVANJE.KUĆA JE INAĆE RODITELJSKA.DALI JE MOGUĆE DA MI ONI UZMU MOJU POLOVICU KOJU MI JE MATI DAROVALA ZA ŽIVOTA?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

NAKON GODINA IŠĆEKIVANJA,NADANJA,ISKAPČANJA STRUJE,VODE,TELEFONA,OPOMENA,TUŽBI I PLIJENIDBI,DOŠLO JE I MOJIH PET MINUTA.STJERAN U KUT,PRISILJEN SAM BIO TRAŽITI POMOĆ OD CENTRA ZA SOCIJALNU SKRB,TAKO DA SADA IMAM TITULU "BRAITELJ-DRAGOVOLJAC-SOCIJALAC".DO SADA NISAM USPIO KONZUMIRATI NITI JEDNO PRAVO ILI POVLASTICU KAO BRANITELJ,A VJERUJEM DA I NEĆU.POKUŠAT ĆU KOD SUDA TRAŽITI ZABRANU DA MI SAHRANU,KADA DOĐE VRIJEME,PLATI DRŽAVA.U CENTRU ZA SCIJALNU SKRB SAM POTPISAO DA SAM UPOZNAT DA ĆE MINISTARSTVO ZDRAVSTVA I SOCIJALNE SKRBI POKRENUTI POSTUPAK RADI ZABILJEŽBE TRAŽBINE U ZEMLJIŠNIM KNJIGAMA NA NEKRETNINAMA U MOJEM VLASNIŠTVU.MOJE VLASNIŠTVO JE SUVLASNIŠTVO SA BRATOM.SVAKOM JEDNA POLOVICA KUĆE I DVORIŠTA S TIM DA NAM JE MATI ŽIVA I DA ONA IMA PRAVO NA DOŽIVOTNO UŽIVANJE.KUĆA JE INAĆE RODITELJSKA.DALI JE MOGUĆE DA MI ONI UZMU MOJU POLOVICU KOJU MI JE MATI DAROVALA ZA ŽIVOTA?

 

Pravilo je da se na forumu piše malim slovima - velika slova se smatraju vikanjem - galamom, što nije potrebno.

 

Vi ste suvlasnik određene nekretnine, znači vlasnik određenog djela te nekretnine - bez obzira kako ste došli u posjed iste - darovnim ili kupoprodajnim ugovorom vi ste sada vlasnik određenog dijela iste nekretnine . Tako da je moguće ako je ste dužni kakvoj banci da se ista banka podmiri sa djelom nekretnine kojoj ste vi suvlasnik, odnosno onim djelom nad kojim ste vi vlasnik .

nekretnine gdje ima suvlasnika obićno se djele ili na osmine četvrtine ili poloivine ( suvlasnik 2/8 ili suvlasnik 1/4 ili suvlasnik 1/2 )

 

Što se tiče prava doživotnog uživanja vaše majke, ona to pravo neće izgubiti bez obzira na sudbinu nekretnine - mislim u slućaju da ista nekretnina i promjeni vlasnika vaša majka će i dalje imati pravo doživotnog uživanja na istoj nekretnini, osim u slućaju da se sama ne odrekne tog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prava koja imaju branitelji bez stusa HRVI su da

šute i trpe .

 

i pravo na prioriret pri zapošljavanju u državnim tvrtkama

je samo na papiru.

kad hrvatski branitelj i ispuni uvjete natječaja

isti se poništava

izađe drugi natječaj sa slikom kandidata koji treba proći

i hrvatski branitelj u ponovljenom natječaju ne ispunjava uvjete

osim ako je slika njegova.

 

za jednokratnu pomoč obrati se Fondu hrvatskih branitelja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija