Jump to content

socijalna pomoć


ivkaa

Preporučene objave

imam pitanje i molim vas za pomoć!!

nezaposlena sam, i nemam pravo na porodiljnu naknadu, a rodila sam u 5 mjesecu. suprug je također dao otkaz iz zdravstvenih razloga. zanima me koji su uvijeti i jel imam ikakvo pravo na bar neke novce od ove države ili neku pomoć??

živimo u kući s njegovom bakom koja je vlasnica svega, i praktički svi živimo od njene mirovine koja je oko 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

ako ste prijavljeni na zavodu za zapošljavanje kao nezaposlena osoba trebali ste se kod svoje referentice raspitati oko ostvarivanja prava na porpdljnu naknadu pa makar ona bila i minimalna.

Koliko sam ja upućena sve žene imaju pravo na porodiljnu naknadu. Bolje i minimalna nego nikakva.

Da li ste u HZZO-u tražili jednokratnu pomoć za novorođenče- ne znam koji je rok ako niste.

Ako živite na području Zagreba imate pravo i na pomoć od Grada za rođeno dijete. Kuda se trebati javiti ako već niste mogu Vam odgovoriti tek sutra jer su mi podaci u uredu a ne kod kuće gdje sam trenutno sada:

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@djurdja

kaj ti misliš,smijem li ja postaviti pitanje pitateljici ili to ne smijem?:-D A pitanje je bitno radi očigledno loše financijske situacije u obitelji,pa se ne radi samo o njezinom pravu nego o socijalnom stanju u toj obitelji a koju je suprug mogao ublažiti da je iskoristio svoje pravo kojim dobija naknadu prilikom korištenja prava zbog privremene nesposobnosti za rad (bolovanja).Ne? :-D Osim toga djurdja moje je skromno mišljenje da moramo prvenstveno sami voditi brigu o sebi i o svojoj obitelji a onda o dugim stvarima. Dakle da se oslonimo prvo na sebe,a tek potom, na druge. Jer ako si sam nebuš pomgel, teško da bu ti itko drugi (iznimno Legalisovi meštri). Zato moramo učiti o svojim OBVEZAMA i PRAVIMA iz zakona oradu i drugih Zakona vezanih za redne odnose. Morala buš se složiti da je dat otkaz u bolesnom stanju nepromišljen potez pitateljičina supruga.

Osim toga ,djurdja ,pitateljica je rekla da NEMA pravo na porodiljnu naknadu,što će đurđa reći da ne čitaš kaj pitateljica piše, iako je tvoja namjera da pomogneš hvale vrijedna. Znači,ako je rekla da NEMA pravo to znači da:

-ili nije državljanka RH

-ili da nema prebivalište u RH duže od tri godine prije rođenja djeteta

-ili se ne vodi u evidenciji nezaposlenih osoba 12 mj koji prethode danu kada se djete rodilo

pa stoga nemože ostvariti pravo na porodiljnu naknadu od 1660 kn.

@ivkaa,

dakle jedino kaj vam je preostalo je da se obratite mjesnom Centru za socijalnu skrb. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo dragi,

ovaj put se moram složiti s Vašim komentarom.

Kako bismo gospođi najbolje mogli pomoći bilo bi dobro da gospođa pročita Vaš post i da nam odgovori da li spada u jednu od skupina koju ste Vi naveli. Ako spada onda je Vaš odgovor potpuno točan. Dakle gospođi možemo pomoći tek kada nam napiše kakav ima status u RH slažete li se samnom jer ovak i Vi i ja odgovaramo sa rekla-kazala.

 

Pozdrav i molim Vas bez ljutnje jer vjerojatno znate staru narodnu "sto ljudi sto ćudi". A svaka kritika je dobrodošla ako je čovjek voljan iz nje shvatiti ouku bila ona doba i loša. Vidim ja da ćemo se nas dvoje puno družiti i moram Vam priznati na me to veseli. Ostajte mi dobro i čujemo se kasnije, a draga gospođa neka se javi i odgovori nam na gore navedeno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suprug je bio prisiljen dati otkaz, jer se više nije mogao koristiti bolovanjem zbog svog poslodavca privatnika koji to nije podržavao, a doktor koji je u komisiji je tražio 500 eura za potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad. zadovoljava sve uvijete osim burze 12 mjeseci jer sam ja studentica ali sam pauzirala godinu i to mi se ne priznaje, a ne priznaje mi se ni staž koji sam odrađivala u vrijeme pauziranja... naknadu od grada sam doboila, kao i od države.

ali da stvar bude još bolja, suprug ima i 1500 kn alimentacije koju mora plaćati za prvo svoje dijete svojoj bivšoj gospođi kojoj je otvorio firmu na koju sada nema pravo, i koja se žali na kredite koje otplaćuje upravo on...

nebi ništa tražila da imam bar neki izvor prihoda, ali znate i sami kako dijete ne pita imaš li ti ili nemaš.

najviše me nervira to što neki koji uopće ne žive u ovoj državi imaju pravo na sve, a mene tu sad neko degradira radi toga što sam studentica, i što nisam upisala redovnu godinu opet iz financijskoih razloga. a u mojo struci je posao bez staža nemoguće naći što je jedan od razloga zbog kojih sam i otišla stažirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivkaa,

mogli ste svoju situaciju izložiti u prvom postu pa nebismo lamentirali oko vašeg "slučaja".

Ivka vi ste,mlada vidim obrazovana žena i majka. Vjerojatno vam je i suprug mlad i nadam se da je ozdravio. Iz vašeg je posta vidljivo da ste upućeni u svoja prava i da ste ih iskoristili. Jedino kaj mi se čini da baš niste upućeni u svoje obveze i obveze vašeg supruga. Neznam zakaj niste ali biste u tim godinama terebali znati da se morate brinuti za svoje djete na jedini mogući naćin. Meni se čini da vi to ne radite tako. Jedini način je da vaš suprug i vi počnete raditi, a ja nisam kod vas osjetio želju da učinite baš to. Ja vidim samo vašu ljutnju što neki imaju "prava da ne rade", a vi nemate. Dakle težite k ostvarenju prava na nerad. To vas nikamo nevodi. Ni nas. Zamalo pa će doći do situacije da i oni koji su radili 40 godina neče dobiti svoje mirovine. Da neće biti porodiljnih naknada bez obzira jeste li ili niste ispunili uvijete za iste et cetera...... A znate zakaj ,zato kej vlada nakaradno razmišljanje o radu od vrha do dna ovog našeg društva. To nebu tak moglo. To svi znamo. Nema se koga više "must".

Nadam se da ćete ovo moje razmišljanje shvatiti onakvim kakvo jest,dobronamjernim i potuditi se da oboje nađete posao te koliko tolio riješite svoju situaciju. Da i reći ću vam da posla ima samo mi smo skloni liniji "manjeg otpora". Ne radi nam se nekaj, kaj je ispod našeg nivoa. Nonažalost deca neznaju kaj je, naš nivo. Ona traže svoje. I to je od njih vredu.

Eto. Budite pozdravljeni vi i vaš suprug. I ajmo delat,bilo kaj. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djurdja007 je napisao:

Cigo dragi,

ovaj put se moram složiti s Vašim komentarom.

Kako bismo gospođi najbolje mogli pomoći bilo bi dobro da gospođa pročita Vaš post i da nam odgovori da li spada u jednu od skupina koju ste Vi naveli. Ako spada onda je Vaš odgovor potpuno točan. Dakle gospođi možemo pomoći tek kada nam napiše kakav ima status u RH slažete li se samnom jer ovak i Vi i ja odgovaramo sa rekla-kazala.

 

Pozdrav i molim Vas bez ljutnje jer vjerojatno znate staru narodnu "sto ljudi sto ćudi". A svaka kritika je dobrodošla ako je čovjek voljan iz nje shvatiti ouku bila ona doba i loša. Vidim ja da ćemo se nas dvoje puno družiti i moram Vam priznati na me to veseli. Ostajte mi dobro i čujemo se kasnije, a draga gospođa neka se javi i odgovori nam na gore navedeno pitanje.

djurdja i cigo su se pomirili...čestitam :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija